Przesunięty przez: Kaszubski
28 Luty 2016, 11:28
problem z hamulcami
Autor Wiadomość
 corsina


Informacje
LPG: Nie
Dołączył: 07 Wrz 2009
Posty: 25
Skąd: włoszczowa
Ostrzeżenia: ( 1/3 )
Wysłany: 29 Kwiecień 2010, 10:02   problem z hamulcami

Cześć
Mam problem z hamulcami. Wymieniałem kompletne hamulce z tyłu (bębny, szczęki, cylinderki, łożyska) oraz amortyzatory też tył i mam problem. Gdy jadę powyżej 60km/h i hamuje to cały tył dostaje takich wibracji że szok, takie coś występuje jak zauważyłem tylko na rozgrzanych hamulcach
oraz gdy hamuje mocniej lecz przy słabym hamowaniu też ale nie aż tak. I przy prędkości
60-65 bez hamowania też występują te wibracje. Myślałem że to felgi ale założyłem, wyważyłem nowe i też to występuje. Na starych hamulcach też były takie wibracje ale prawie nie odczuwalne a teraz to masakra.
 
 
     
 Bania26



Informacje
LPG: Nie
Pomógł: 10 razy
Dołączył: 27 Maj 2009
Posty: 433
Skąd: Białystok
Wysłany: 29 Kwiecień 2010, 10:19   

Witam, ja miałem to samo tylko, że po wymianie okładzin, cylinderków, wszystkich sprężynek na nowe, póki było wszystko stare samochodzik hamował elegancko, bez żadnych wibracji i bez pulsowania pedału hamulca, po wymianie hamuje a tu pedał hamulca pulsuje samochodem trzęsie, ale czuć to było tylko przy dużych prędkościach.. to poszedłem dalej wymieniłem bębny razem z łożyskami - to samo.. więc dałem sobie spokój zrobiłem kilkaset kilometrów i wszystko znikło... kolega mechanik mówił, że być może wina była nowych okładzin - po prostu musiały się ułożyć i dotrzeć.. teraz samochód hamuje bardzo dobrze.. jedyna rzecz której żałuję to prawdopodobnie niepotrzebna wymiana bębnów.. ale za to ładnie wyglądają :)
 
 
     
 corsina


Informacje
LPG: Nie
Dołączył: 07 Wrz 2009
Posty: 25
Skąd: włoszczowa
Ostrzeżenia: ( 1/3 )
Wysłany: 29 Maj 2010, 20:47   

Koledzy pomóżcie bo już nie mam siły do tych hamulcy. Zrobiłem już 3tys. km i problem dalej występuje. Jedynie co mogę dodać to gdy się hamuje mocno to wtedy nie ma prawie wibracji a są tylko przy normalnym hamowaniu.
Próbowałem już wielu rozwiązań z regulacją ale to nic nie daje. Założyłem nawet wczoraj stare bębny bo myślałem że te są krzywe czy coś ale na starych jest to samo. I na pedale czuje pulsowanie.
Co to może być? Pomocy!!
 
 
     
 Bania26



Informacje
LPG: Nie
Pomógł: 10 razy
Dołączył: 27 Maj 2009
Posty: 433
Skąd: Białystok
Wysłany: 30 Maj 2010, 16:05   

Witam, może spróbuj zmienić szczęki.. :uuu: a najlepiej jak masz stare to je załóż i zobacz jak będzie się hamowało.. jak będzie dobrze to masz przyczynę.
 
 
     
 corsina


Informacje
LPG: Nie
Dołączył: 07 Wrz 2009
Posty: 25
Skąd: włoszczowa
Ostrzeżenia: ( 1/3 )
Wysłany: 30 Maj 2010, 17:10   

No właśnie nie mam starych, ale one były już tak starte że same blachy były.
Nie wiem już co robić to jest bardzo denerwujące te wibracje.
 
 
     
 west
Zasłużeni
widoczni.org



Informacje
wielkopolskie

LPG: Nie
Imię: Bartek
Pomógł: 43 razy
Wiek: 41
Dołączył: 12 Gru 2007
Posty: 1485
Skąd: Księstwo Poznańskie
Wysłany: 30 Maj 2010, 19:28   
   Moje auto: Porshe 911


a może to wina amortyzacji a nie hamulców? sprawdź czy jest wszystko prawidłowo podkręcone
 
     
 Piter503


Informacje
dolnoslaskie

Pomógł: 3 razy
Wiek: 42
Dołączył: 04 Gru 2008
Posty: 119
Skąd: Wrocław
Wysłany: 31 Maj 2010, 08:42   

a sprawdź może jeszcze przednie tarcze, mi pulsował hamulec jak wymieniłem klocki do starych tarcz( niestety z rantem) z przodu. Problem ustąpił po wymianie na nowe!
 
 
     
 corsina


Informacje
LPG: Nie
Dołączył: 07 Wrz 2009
Posty: 25
Skąd: włoszczowa
Ostrzeżenia: ( 1/3 )
Wysłany: 1 Czerwiec 2010, 16:09   

Tarcze mam nowe. Dopóki nie wymieniłem z tyłu hamulcu to wszystko było OK.

Chłopaki chyba znalazłem rozwiązanie. Wydaje mi się że mam za duży otwór w feldze ten co wchodzi na piaste. I mam pytanie czy mogę dać pierścienie centrujące na stalowe felgi? Chodzi mi o coś takiego pierścienie
 
 
     
 FRUP90


Informacje
Wiek: 33
Dołączył: 04 Kwi 2010
Posty: 5
Skąd: Siemianowice Śląskie
Wysłany: 7 Czerwiec 2010, 17:57   

a Kolego jak wymieniłeś te szczęki na nowe to od razu zaczołes gwałtownie i mocno hamować ?
Ostatnio zmieniony przez 7 Czerwiec 2010, 18:05, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
     
 corsina


Informacje
LPG: Nie
Dołączył: 07 Wrz 2009
Posty: 25
Skąd: włoszczowa
Ostrzeżenia: ( 1/3 )
Wysłany: 10 Czerwiec 2010, 15:15   

Normalnie hamowałem. Może dwa razy tylko przyhamowałem mocniej żeby sprawdzić czy dobrze hamuje.
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa B - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Problematyka - Corsa B » Układ hamulcowy
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.