Przesunięty przez: Kaszubski
9 Lipiec 2016, 10:54
Ile jest miejsca wokół seryjnego wydechu.
Autor Wiadomość
 adiadi007


Informacje
LPG: Nie
Pomógł: 3 razy
Wiek: 30
Dołączył: 04 Lis 2011
Posty: 84
Skąd: Kalisz
Wysłany: 10 Czerwiec 2013, 23:07   Ile jest miejsca wokół seryjnego wydechu.

Witajcie.
Chciałbym się dowiedzieć czy można gdzieś dorwać schemat podwozia z wymiarami a mianowicie wokół wydechu. Znajomy ma wydech uniwersalny Magnaflowa z wejściem 2,5" Mogę od niego odkupić za przysłowiową złotówkę. Chciałbym go u siebie zamontować i sprawdzić jak to brzmi. Nie chcę wycinać dziury w więc nadal będzie schowany. Ewentualnie odetnę końcówkę ozdobną aby się dopasowało i dospawam rurkę w dół jak w serii aby nie przypalił zderzaka. Wymiary wydechu to: długość całkowita - 94cm, pucha z końcówką 44cm, sama pucha 35,5cm, średnica końcówki 10,2cm, średnica puchy ok. 15cm (suwmiarka nie łapała).
Uda się wcisnąć? Wymiana samego wydechu kosztuje 50zł u mnie w mieście więc jest to praktycznie największy koszt.
 
 
     
 michalck


Informacje
swietokorzyskie

LPG: Nie
Imię: Michał
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 27 Lis 2012
Posty: 131
Skąd: Kielce
Wysłany: 11 Czerwiec 2013, 15:23   
   Moje auto: Corsa D 1.3 CDTI


Mam u siebie mugena i pasuje idealnie, pięknie wszedł w wycięcie w zderzaku. Odwiedziłem bardzo dobry zakład gdzie robią tłumiki. U mnie w dieslu na mugenie, bez silenceru chodzi ciszej jak na oryginalne i pasuje idealnie, przy odpalaniu jest tylko mały bass i od 3 tys delikatnie słychać. W benzynie będzie innaczej chodził.
 
 
     
 bon


Informacje
Dołączył: 20 Sty 2013
Posty: 24
Skąd: Poznań
Wysłany: 12 Czerwiec 2013, 11:39   

michalck napisał/a:
Mam u siebie mugena i pasuje idealnie, pięknie wszedł w wycięcie w zderzaku. Odwiedziłem bardzo dobry zakład gdzie robią tłumiki. U mnie w dieslu na mugenie, bez silenceru chodzi ciszej jak na oryginalne i pasuje idealnie, przy odpalaniu jest tylko mały bass i od 3 tys delikatnie słychać. W benzynie będzie innaczej chodził.

:graty: wow......1.3 diesel z mugenem....... ciekawe jak gorzej teraz silnik pracuje, no i oczywiście ile stracił mocy....
 
 
     
 Paweu


Informacje
zachodniopomorskie

LPG: Tak
Imię: Paweł
Wiek: 40
Dołączył: 12 Kwi 2012
Posty: 43
Skąd: Koszalin
Wysłany: 12 Czerwiec 2013, 12:44   
   Moje auto: Honda Stream, Opel Corsa B


:gutpost: mugena :lolo:
Chyba raczej wiadro z nierdzewki nazwane przez sprzedawce z allegro mugen
 
 
     
 michalck


Informacje
swietokorzyskie

LPG: Nie
Imię: Michał
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 27 Lis 2012
Posty: 131
Skąd: Kielce
Wysłany: 12 Czerwiec 2013, 13:09   
   Moje auto: Corsa D 1.3 CDTI


Silnik chodzi tak samo, mocy nic nie stracił, niewiem skąd takie wnioski, że diesel może stracić na mugenie. Każdy może snuć opowieści dziwnej treści, albo naczytać się pseudo informacji w internecie.
Mugen zamontowany tylko i wyłącznie ze względów estetycznych. Mi się bardzo podoba. Porządny układ wydechowy strojony kosztuje bardzo duże pieniądze. Ja jestem zadowolony z mojego mugena, nazwa jak nazwa nie za bardzo mnie obchodzi, ważne, że ładnie wygląda.
 
 
     
 adiadi007


Informacje
LPG: Nie
Pomógł: 3 razy
Wiek: 30
Dołączył: 04 Lis 2011
Posty: 84
Skąd: Kalisz
Wysłany: 12 Czerwiec 2013, 17:59   

michalck, podeślij mi foto z tyłu ok? Filmik możesz mi też pokazać z ciekawości. Jak chcesz może być priv :piwko:
 
 
     
 michalck


Informacje
swietokorzyskie

LPG: Nie
Imię: Michał
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 27 Lis 2012
Posty: 131
Skąd: Kielce
Wysłany: 12 Czerwiec 2013, 18:32   
   Moje auto: Corsa D 1.3 CDTI


Zdjęcia zrobione na szybkości, corsinka nie umyta, a końcówka wydechu jest podpalana, wszystko wygląda lepiej jak jest czyste, ale nie bd jej mył co dwa dni bo wiadomo jaką mamy teraz pogode.Film wrzuce może na weekendzie bo narazie niemam czasu. Zdjęcia robione telefonem.


 
 
     
 adiadi007


Informacje
LPG: Nie
Pomógł: 3 razy
Wiek: 30
Dołączył: 04 Lis 2011
Posty: 84
Skąd: Kalisz
Wysłany: 12 Czerwiec 2013, 19:52   

może nie będę jej ukrywał? ;)
 
 
     
 michalck


Informacje
swietokorzyskie

LPG: Nie
Imię: Michał
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 27 Lis 2012
Posty: 131
Skąd: Kielce
Wysłany: 12 Czerwiec 2013, 20:02   
   Moje auto: Corsa D 1.3 CDTI


Jak masz takie wycięcie jak ja w zderzaku, a pewnie masz to nie ukrywaj. Przy spawaniu dokładnie wypoziomuj sobie i dopasuj, żeby było idealnie. Dobry spawacz zrobi pięknie.
 
 
     
 Paweu


Informacje
zachodniopomorskie

LPG: Tak
Imię: Paweł
Wiek: 40
Dołączył: 12 Kwi 2012
Posty: 43
Skąd: Koszalin
Wysłany: 17 Czerwiec 2013, 08:31   
   Moje auto: Honda Stream, Opel Corsa B


Mugen to taka firma założona przez syna założyciela hondy po to żeby przygotowywać samochody do sportu, z Twoim tłumikiem nie ma nic wspólnego.
Ten wydech co Ty masz to jest replika APEXI N1.
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa D - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Problematyka - Corsa D » Tuning optyczny i mechaniczny
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.