Przesunięty przez: Kaszubski
16 Marzec 2016, 10:27
Zapieczone świece??
Autor Wiadomość
 czajkaa666



Informacje
LPG: Nie
Wiek: 33
Dołączył: 29 Kwi 2009
Posty: 38
Skąd: Będzin
Wysłany: 4 Czerwiec 2010, 11:07   Zapieczone świece??

Witam. Mam taki problem, iż... wczoraj chciałem sprawdzić sobie jaki klucz mam do świec, okazało się że 21 i całe szczęście (bo tańsze świece nówki są) . No i tym samym zabrałem się za próbę odkręcenia świec . Próbowałem każdą po kolei i... NIC :/ ani drgnęły... Klucz się już łamać zaczął... I moje zapytanie dotyczy tego czy ktoś miał z was taki problem i jak go rozwiązał? Nie chce też już bardzo na chama próbować bo mój znajomy złamał gwint, i musiał rozbierać pół silnika... :/ Nie wiem czy tu wogóle pomoże jakieś zapsikanie tego WD-40 czy czymś takim... Czekam na rady i pozdrawiam!
 
 
     
 Zyzio
Zasłużeni
LukBud ajm jór fader


Informacje
slaskie

LPG: Tak
Imię: Krzysiek
Pomógł: 12 razy
Wiek: 42
Dołączył: 19 Mar 2009
Posty: 431
Skąd: Mikołów
Wysłany: 4 Czerwiec 2010, 11:27   
   Moje auto: VW Golf 4


Spróbuj jakiegoś preparatu "penetrującego" odstaw to na ładnych kilka godzin ( nie używaj nafty do tego bo to nie pomoże) prawdopodobnie świece które masz wkręcone mają dłuższy gwint. Gwint ten przeszedł za głowicę do wewnątrz i nagar naszedł na gwint i nie można tego odkręcić.W najgorszym wypadku będzie trzeba głowicę ściągać.
 
 
     
 czajkaa666



Informacje
LPG: Nie
Wiek: 33
Dołączył: 29 Kwi 2009
Posty: 38
Skąd: Będzin
Wysłany: 4 Czerwiec 2010, 11:30   

Zyzio, nie strasz nawet :/ bo to więcej roboty niż to warte . Mam nadzieję że da radę je odkręcić . Bo niby nie muszę wymieniać na gwałt ich, no ale już chciałbym bo nie wiadomo kiedy byly wymieniane ostatnio, a chce żeby wszystko w porządku było . To jak myśli WD-40 wystarczy czy znasz jakiś inny dobry preparat ?
 
 
     
 Zyzio
Zasłużeni
LukBud ajm jór fader


Informacje
slaskie

LPG: Tak
Imię: Krzysiek
Pomógł: 12 razy
Wiek: 42
Dołączył: 19 Mar 2009
Posty: 431
Skąd: Mikołów
Wysłany: 4 Czerwiec 2010, 11:33   
   Moje auto: VW Golf 4


Znam nawet przypadek jak ktoś świece na kleju dał.....dopiero były cyrki.
Szukałem na necie i znalazłem taką stronkę może Ci się przydać http://www.hil.pl/
 
 
     
 czajkaa666



Informacje
LPG: Nie
Wiek: 33
Dołączył: 29 Kwi 2009
Posty: 38
Skąd: Będzin
Wysłany: 4 Czerwiec 2010, 11:46   

Na kleju? To już chyba lekka przeginka :/ i po co tak..?

Dzięki za stronkę, poprzeglądam co tam mają do zaoferowania ciekawego .
 
 
     
 Zyzio
Zasłużeni
LukBud ajm jór fader


Informacje
slaskie

LPG: Tak
Imię: Krzysiek
Pomógł: 12 razy
Wiek: 42
Dołączył: 19 Mar 2009
Posty: 431
Skąd: Mikołów
Wysłany: 4 Czerwiec 2010, 11:50   
   Moje auto: VW Golf 4


Kogoś poniosła fantazja a był to klej loctite. w googlach jak wpiszesz smary penetrujące to jest troszkę stron o tych produktach
czajkaa666 napisał/a:
i po co tak..?
dobre pytanie może bał się że świeca się odkręci. :nocom:
To poszukaj i daj później znać czy sobie z tym poradziłeś
 
 
     
 czajkaa666



Informacje
LPG: Nie
Wiek: 33
Dołączył: 29 Kwi 2009
Posty: 38
Skąd: Będzin
Wysłany: 4 Czerwiec 2010, 14:42   

No fantazje to ktoś miał i to konkretną ;)

Póki co dziś corsiny nie mam, jutro odzyskam bo na wymienia rozrządu, pasków, termostatu jest . Oraz na spawaniu podłużnic ;D

Ale jak odzyskam to muszę się tym zająć bo niepokoi mnie to .
 
 
     
 wojtekd3
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 4 Czerwiec 2010, 14:55   

Skoro auto masz w warsztacie, to niech ci te świece mechanicy przy okazji wymienią. Chłopaki na pewno mają swoje sposoby. Zajmie im to parę minut, a sam będziesz się niepotrzebnie męczył.
Ostatnio zmieniony przez wojtekd3 4 Czerwiec 2010, 17:10, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
 czajkaa666



Informacje
LPG: Nie
Wiek: 33
Dołączył: 29 Kwi 2009
Posty: 38
Skąd: Będzin
Wysłany: 4 Czerwiec 2010, 15:02   

Tyle że to mój znajomy jest mechanik, i jakiegoś specjalistycznego garażu i warsztatu to on nie ma ;P ale mówiłem mu o tych świecach, może coś wykombinuje żeby odkręcić je... a wymienić nie wymieni bo jeszcze ich nie zakupiłem, bo dopiero sprawdziłem wczoraj że napewno mam klucz 21 do świec...
 
 
     
 Hakus



Informacje
mazowieckie

LPG: Tak
Pomógł: 11 razy
Wiek: 36
Dołączył: 04 Paź 2009
Posty: 100
Skąd: Radom
Wysłany: 4 Czerwiec 2010, 16:23   
   Moje auto: Vmax: 170 km/h


walczyłem ostatnio z czymś takim WD-40 sporo cierpliwości i 2 klucze z do świec które pękły mnie to kosztowało dopiero jak podjechałem do brata i zespawałem sobie konkretny klucz to wreszcie puściły. Zyzio niestety ma rację z najgorszym wypadku ściąganie głowicy ale powalcz powalcz na pewno ci się uda będę trzymał kciuki.
 
 
     
 Nikonen
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 4 Czerwiec 2010, 18:07   

Dobry klucz to podstawa, najlepiej długi i oby nie łamany na kolanku!!
 
     
 czajkaa666



Informacje
LPG: Nie
Wiek: 33
Dołączył: 29 Kwi 2009
Posty: 38
Skąd: Będzin
Wysłany: 5 Czerwiec 2010, 12:25   

No i problem świec rozwiązany . Właśnie takim konkretnym kluczem puściły w końcu ! Mechanik powiedział tak "albo tym kluczem puszczą albo się złamią" ;D i całe szczęście puściły, bez stosowania żadnych WD-40 itp itd . Jak wyciągneliśmy te świece to ich stan określiłem jako tragiczny . Ale już całe szczęście wymienione na nówki NGK i od razu samochodzik inaczej śmiga :)

A jak doliczyć do tego rozrząd wymieniony, paski, termostat itp to już wogóle :)

Jeszcze zamówiony mam wężyk do chłodnicy bo strasznie popękany, i czujnik temperatury - bo niestety jak to corsiny lubią, grzeje sie strasznie ;/ i próbuje coś na to zaradzić .
 
 
     
 Andi



Informacje
LPG: Nie
Pomógł: 4 razy
Wiek: 43
Dołączył: 13 Wrz 2009
Posty: 154
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 6 Czerwiec 2010, 18:57   

czajkaa666, mam nadzieje, że gwinty w nowych świecach przed wkręceniem mechanik Ci posmarował specjalna pasta do tego przeznaczoną?
 
 
     
 czajkaa666



Informacje
LPG: Nie
Wiek: 33
Dołączył: 29 Kwi 2009
Posty: 38
Skąd: Będzin
Wysłany: 6 Czerwiec 2010, 23:55   

Hmm ;> a jaka to jest ta specjalna pasta ? ;> Bo tego to ja szczerze nie wiem .
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa B - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Problematyka - Corsa B » Silnik i osprzęt
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.