Przesunięty przez: Kaszubski
28 Luty 2016, 11:31
Problem z założeniem bębna
Autor Wiadomość
 medicineman


Informacje
malopolskie

LPG: Nie
Imię: Krzychu
Wiek: 34
Dołączył: 03 Lip 2013
Posty: 2
Skąd: Kraków
Wysłany: 3 Lipiec 2013, 00:40   Problem z założeniem bębna
   Moje auto: Corsa B 1.0 12V


Witam

Mam następujący. Problem, dzisiaj wymieniałem w swojej Corsie B 1.0 obie tylne szczęki i bębny do tego. Szczęki założone, wszystko jest tak jak ma być, porównałem sobie z drugim kołem. I co się nagle okazuje nie mogę założyć bębna, brakuje mu z jakieś pół centymetra. Wiadome że stary bęben jak i stare tarcze były troszkę wytarte, no ale przecież nie będę nowego bębna na tokarkę brał chyba. Samoregulator mam skręcony do zera, linka ręcznego poluzowana. Co ciekawe po założeniu nowych szczęk nawet stary bęben nie chce wejść. Sprawdzałem jak to jest z drugim kołem (w którym jeszcze nic nie wymieniałem) i na niego ten nowy bęben także nie wchodzi. Porównywałem sobie stare i nowe bębny i średnica jest ta sama. Cylinderek pracuje bez zarzutów, nie widać żadnych wycieków, po naciśnięciu wraca do pozycji wyjściowej. Myślałem jeszcze ewentualnie wpychać bęben na sile, tłukąc młotkiem przez drewienko w szczękę, ale boje się że wtedy wszystko będzie za ciasno. Jestem już u kresu wytrzymałości. Jakieś sugestie, porady?

:ojh2:

Z góry dzięki za pomoc.
Pozdrawiam
 
 
     
 ja37
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 3 Lipiec 2013, 18:17   

Zrób fotkę.
Na bank musiałeś coś źle złożyć.
 
     
 medicineman


Informacje
malopolskie

LPG: Nie
Imię: Krzychu
Wiek: 34
Dołączył: 03 Lip 2013
Posty: 2
Skąd: Kraków
Wysłany: 4 Lipiec 2013, 08:52   
   Moje auto: Corsa B 1.0 12V


Dobra sprawę już ogarnąłem. Robiliśmy auto z kolegą i gość mówił że regulacja linki hamulca jest skręcona na maxa, a wcale nie była. Dopiero jak mi się auto udało wrzucić na kanał to to zobaczyłem, tak to mu wierzyłem na słowo. Linke skręciłem na maxa i bęben wszedł jak trzeba. Temat do zamknięcia. :hurra:
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa B - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Problematyka - Corsa B » Układ hamulcowy » Problem z założeniem bębna
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.