Przesunięty przez: Kaszubski
1 Marzec 2016, 10:46
nietypowe pytanie odnosnie malowania plastików (zderzaki itd
Autor Wiadomość
 maciejEs


Informacje
podkarpackie

LPG: Tak
Wiek: 33
Dołączył: 20 Mar 2012
Posty: 24
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 28 Marzec 2012, 12:20   nietypowe pytanie odnosnie malowania plastików (zderzaki itd

Witam serdecznie , mam takie dość nietypowe pytanie , ponieważ moje plastiki ( nakładki na nadkola) dość mocno straciły swój kolor i robią sie po prostu białe . Autko ma już swoje lata AŻ 19 i chciałbym to trochę ożywić. Więc moje pytanie jest następujące : Czy malując te nakładki na nadkola i zderzak przedni i tylni muszę kłaść podkład ? Czy od razu spray czarny a potem bezbarwnym ? Proszę uwzględnić to iż jestem kompletnym laikiem jedli chodzi o malowanie. Z góry dziękuje za odpowiedzi . Pozdrawiam MacieJ
 
 
     
 Kaszubski



Informacje
lodzkie

LPG: Nie
Imię: Bartek
Pomógł: 6 razy
Wiek: 31
Dołączył: 24 Maj 2010
Posty: 207
Skąd: Kutno / Łódź
Wysłany: 28 Marzec 2012, 13:54   
   Moje auto: Opel Corsa B 1.7TD


A może na początek warto spróbować odnowić nadkola zwykłym czernidłem?
Sam miałem ten problem, machnąłem wszystkie plastiki czernidłem ponad rok temu i do tej pory Corsa nie straciła swojego blasku
Pozdrawiam serdecznie!
 
 
     
 west
Zasłużeni
widoczni.org



Informacje
wielkopolskie

LPG: Nie
Imię: Bartek
Pomógł: 43 razy
Wiek: 41
Dołączył: 12 Gru 2007
Posty: 1485
Skąd: Księstwo Poznańskie
Wysłany: 28 Marzec 2012, 15:15   
   Moje auto: Porshe 911


musi być podkład!!!

chyba że chcesz by lakier spadł. odparzył się po kilku dniach.

II. nie baw się w spray, jak nie umiesz malować zostaw to fachowcom bo może wyjść z tego malowania wielka kicha, zacieki, plamy, niedomalowane miejsca
 
     
 maciejEs


Informacje
podkarpackie

LPG: Tak
Wiek: 33
Dołączył: 20 Mar 2012
Posty: 24
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 29 Marzec 2012, 11:25   

człowiek uczy sie na własnych błędach czyż nie ? kiedyś będę musiał się nauczyć tego... najwyżej zakupie komplet nowych nakładek i tyle. Czyli reasumując : podkład, kolor , bezbarwny :)
 
 
     
 darx1204



Informacje
LPG: Tak
Pomógł: 2 razy
Wiek: 37
Dołączył: 18 Cze 2009
Posty: 136
Skąd: Lędziny
Wysłany: 29 Marzec 2012, 22:23   

Jeśli chcesz pomalować czarne elementy to jest takie coś jak struktura specjalna do plastiku polecam sam mam swoje zderzaki Tym pomalowane wystarczy odtłuszczyć, zmatowić i nanieść jest dostępne nawet w sprayu
 
 
     
 - Wolf! -



Informacje
podkarpackie

Imię: Tomek
Dołączył: 28 Sie 2010
Posty: 19
Skąd: Rymanów Zdrój
Wysłany: 29 Marzec 2012, 23:00   
   Moje auto: Corsa B 1.2i


maciejEs, ja na Twoim miejscu zrobił bym tak jak pisze Kaszubski, jeśli chodzi o przyczernienie sierpów...

U mnie po zakupie wszystkie plastiki (łącznie ze zderzakami) były aż białe, ale "przeleciałem" je czernidłem do zderzaków i już ładnie trzymają się od 2 lat. Próbowałem wiele różnych środków/czernideł i wypraktykowałem jedno dobre i niedrogie (na poprzednim samochodzie nawet po 5 latach nic nie spełzło).
Mam dokładnie jak to z foto i nie narzekam (przynajmniej nie schodzi po myciu i ładnie się trzyma- popatrz w moim temacie z corsą jak to wychodzi)

 
 
     
 glista14


Informacje
lubuskie

Wiek: 36
Dołączył: 26 Kwi 2010
Posty: 78
Skąd: Lublin
Wysłany: 29 Marzec 2012, 23:20   

Tez robiłem tym czernidłem sobie zderzaki jak miałem jeszcze VW Jette i naprawdę dobrze trzyma, a jeśli nie to struktura do plastiku, co najwyżej podkład zwiększający przyczepność pod to i będzie gitara. Ale najpierw sprawdź to czernidło.
 
 
     
 maciejEs


Informacje
podkarpackie

LPG: Tak
Wiek: 33
Dołączył: 20 Mar 2012
Posty: 24
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 30 Marzec 2012, 09:50   

czernidłem już próbowałem , ale te nakładki mam strasznie nie ciekawe ponieważ widać ze ktoś tam próbował malować sprayem nadkola i są w niektórych miejscach po prostu białe i to paskudnie wygląda. Czernidło niestety tego nie przykryje.
 
 
     
 glista14


Informacje
lubuskie

Wiek: 36
Dołączył: 26 Kwi 2010
Posty: 78
Skąd: Lublin
Wysłany: 7 Kwiecień 2012, 18:15   

daj strukture do plastiku, będzie wyglądać jak orginał i będzie ładnie czarne
 
 
     
 Milion
elektronik


Informacje
malopolskie

LPG: Nie
Klub: Astra Club
Imię: Emil
Pomógł: 21 razy
Dołączył: 20 Sie 2011
Posty: 546
Skąd: Mrągowo/KRAKÓW
Wysłany: 15 Kwiecień 2012, 14:48   
   Moje auto: AG Z14XEP


popieram, spray strukturalny do plastiku załatwi ładnie sprawę. u siebie malowałem i jest rewelka w porównaniu z tym co było przed!
 
 
     
 sirche



Informacje
pomorskie

LPG: Nie
Imię: Julian
Wiek: 35
Dołączył: 26 Maj 2013
Posty: 17
Skąd: frankfurt am main
Wysłany: 16 Czerwiec 2013, 17:05   
   Moje auto: Corsa B 1.2


Za to a dzisiaj położyłem warstwę czernidła i jest nieźle. Nie jest super , ale jest nieźle. Są widoczne smugi i to mnie denerwuje.
Myślę że druga warstwa pomoże
 
 
     
 Raina93


Informacje
LPG: Tak
Imię: Mateusz
Wiek: 31
Dołączył: 09 Cze 2013
Posty: 8
Skąd: Poznań
Wysłany: 16 Czerwiec 2013, 18:39   
   Moje auto: Corsa B 1.4


Ja także robie czarnidłem i psikam na to plakiem :)
2 tygodnie już sie trzyma na miejscu, jak deszcz pada to spływa jak po szybie.
 
 
     
 Milion
elektronik


Informacje
malopolskie

LPG: Nie
Klub: Astra Club
Imię: Emil
Pomógł: 21 razy
Dołączył: 20 Sie 2011
Posty: 546
Skąd: Mrągowo/KRAKÓW
Wysłany: 16 Czerwiec 2013, 19:31   
   Moje auto: AG Z14XEP


u mnie niestety spray strukturalny który wcześniej polecałem niestety odrywa się płatkami w niektórych miejscach (minęło jakieś 1.5 roku od malowania), pewnie podłoże nie było odpowiednio przygotowane do malowania (czyszczenie alko, bez matowienia papierem ściernym).
 
 
     
 DAMIAN1991
Demon is always in memory



Informacje
slaskie

LPG: Nie
Imię: Damian
Pomógł: 27 razy
Wiek: 32
Dołączył: 25 Mar 2009
Posty: 870
Skąd: Pszczyna
Wysłany: 17 Czerwiec 2013, 12:53   
   Moje auto: Corsa Razy Dwa X12SZ i X12SZna Stożku z LPG


Co do malowania Sierpów żeby było w 100% zgodnie ze sztuką trzeba by było Pokryć Je najpierw Plastofleksem .. A dwoją Drogą Matowanie przez zawsze się przydaje , potem odtłuszczanie Nitro i jest Jak trzeba ;)

Jeśli chodzi o sposób na Plastiki w Corsie to najlepszy to struktura , potem Dresingi do Plastików (Bump z Autoland albo W5 Pianka do Plastików w Wersji Taniej )
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa B - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Problematyka - Corsa B » Inne
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.