Przesunięty przez: Kaszubski
7 Lipiec 2016, 10:37
Prawidłowa temperatura silnika
Autor Wiadomość
 gumimis



Informacje
LPG: Nie
Imię: gumimis
Pomógł: 4 razy
Wiek: 38
Dołączył: 19 Sie 2012
Posty: 114
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 21 Sierpień 2012, 20:05   Prawidłowa temperatura silnika
   Moje auto: Corsa D 1.4 100KM; MR 2012


Witam
Od kwietnia jestem posiadaczem fabrycznie nowej Corsy D z silnikiem A14XER (1.4 100KM). Od początku zauważyłem, że spod maski oraz spod spodu auta, nawet po krótkiej jeździe, leci bardzo gorące powietrze. Po krótkim szperaniu na forum znalazłem i odblokowałem funkcję do wyświetlania temperatury płynu chłodzącego. Ku mojemu zaskoczeniu oscylowała (oscyluje) ona zawsze w przedziale 104-109st. (nawet podczas jazdy).
Na przeglądzie "zerowym" (przy 2kkm) zapytałem się mechanika jaka powinna być temp. płynu. Odpowiedział iż 90-95st. Powiedział, że sprawdzą tą.
Przy odbiorze samochodu z przeglądu, mechanik stwierdził, że komputer nie pokazywał żadnych błędów dotyczących temp. pracy silnika i może ta temperatura unormuję się z czasem.
Dziś (8 kkm) zauważyłem, że ze zbiorniczka wyrównawczego wyparowała już połowa płynu (jest pół zbiornika licząc do kreski max) a temp. silnika dalej oscyluje w przedziale 104-109st.
Moje pytanie do was (przed kolejną wizytą w serwisie) - czy u kogoś występował już taki problem i jakie są wasze temp silnika ??
 
 
     
 Milion
elektronik


Informacje
malopolskie

LPG: Nie
Klub: Astra Club
Imię: Emil
Pomógł: 21 razy
Dołączył: 20 Sie 2011
Posty: 546
Skąd: Mrągowo/KRAKÓW
Wysłany: 22 Sierpień 2012, 09:06   
   Moje auto: AG Z14XEP


105 stopni - masakra! taka temperatura na dłuższą metę odbije się na żywotności silnika. 92-95 to jest prawidłowa temperatura (nie wiem czy są auta które 'normalnie' maja wyższą temp).
 
 
     
 pokemon
E16SE



Informacje
LPG: Nie
Klub: Astra Club
Pomógł: 4 razy
Wiek: 34
Dołączył: 23 Sie 2011
Posty: 169
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 22 Sierpień 2012, 11:51   

gumimis,

Po tym co napisałeś może być to oznaka jakiejś objawiającej się usterki. Może termostat za późno się otwiera i stąd taka wysoka temperatura. Masz Corsę D więc nowe auto i pewnie serwisujesz w ASO więc lekko dziwne że serwis nic podejrzanego nie stwierdził.
 
 
     
 gumimis



Informacje
LPG: Nie
Imię: gumimis
Pomógł: 4 razy
Wiek: 38
Dołączył: 19 Sie 2012
Posty: 114
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 22 Sierpień 2012, 18:25   
   Moje auto: Corsa D 1.4 100KM; MR 2012


Cytat:
ekko dziwne że serwis nic podejrzanego nie stwierdził


Ta.... jak zobaczyłem podejście serwisu....
zgłaszałem również problem z wentylatorem nawiewu - (dziwne szuranie i świsty na 1,2 oraz 7 biegu; czytając forum zorientowałem się, że to częsta usterka w Corasch/Punto)- mechanik stwierdził, że coś jest nie tak ale narazie nie mogą go wymienić bo samochód jest "za nowy" :zdziwko:
Na dzień dzisiejszy jestem rozczarowany podejciem serwisu Opla do klienta.
Auto mam 4 miesiące a już mam ochotę go sprzedać

Na razie pozostaje mi ciągła walka z serwisem...
 
 
     
 xxyy777e



Informacje
mazowieckie

LPG: Nie
Imię: m
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 29 Lis 2009
Posty: 350
Skąd: Warszawa
Wysłany: 22 Sierpień 2012, 19:00   
   Moje auto: Nissan Juke 1.5 dCi & Fiesta MK7


Zmień ASO
 
 
     
 Milion
elektronik


Informacje
malopolskie

LPG: Nie
Klub: Astra Club
Imię: Emil
Pomógł: 21 razy
Dołączył: 20 Sie 2011
Posty: 546
Skąd: Mrągowo/KRAKÓW
Wysłany: 22 Sierpień 2012, 20:06   
   Moje auto: AG Z14XEP


[quote="gumimis"]
Cytat:
... nie mogą go wymienić bo samochód jest "za nowy" :zdziwko:

czyli że nowy to nie ma prawa się popsuć? no tak i w statystykach bezawaryjności lepiej wygląda...
to chyba jakiś żart? podejście jak do gówniarza... ja bym na Twoim miejscu poprosił tego gościa co Ci tak powiedział żeby dał Ci na piśmie dlaczego nie usunie usterek które wymieniłeś. Z takim podejściem to potem Ci wcisną że za późno, że nie dopilnowałeś i usterka z Twojej winy i najlepiej jeszcze gwarancje wtedy zabrać... co za gnojki...
nie pozostaje nic innego jak życzyć bezawaryjności i udanego serwisu w innym aso
 
 
     
 przeemmek


Informacje
LPG: Nie
Pomógł: 1 raz
Wiek: 38
Dołączył: 15 Maj 2010
Posty: 125
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 27 Wrzesień 2012, 10:52   

W jakim ASO serwisujesz auto? Bo jeżeli sosnowiec - środula to.............
mi raz robili naprawę gwarancyjną i prawie mechanik zadzwonił na policje bo nie dużo by brakowało by zbierał ząbki z chodnika................
 
 
     
 gumimis



Informacje
LPG: Nie
Imię: gumimis
Pomógł: 4 razy
Wiek: 38
Dołączył: 19 Sie 2012
Posty: 114
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 3 Październik 2012, 16:15   
   Moje auto: Corsa D 1.4 100KM; MR 2012


Ogólnie o autoryzowanym serwisie Opla mam kiepskie zdanie, a co do serwisu na Środuli to po rozmowie z Panem z recepcji serwisu nie zdecydowałem się tam zostawić auta - Pan powiedział, że cześć zgłaszanych usterek/wad nie podlega gwarancji i jak chce to mogą mi to usunąć odpłatnie.

Co do temperatury silnika - otrzymałem info z Niemiec, że te silnik tak mają (ten silnik jest również bazowym silnikiem w nowej astrze; posiadają one elektryczny termostat) czyli temperatura w przedziale 100-110st to dla nich norma, a komputer zacznie pokazywać błąd przy temp płynu 115st.
(temat można zamknąć)
 
 
     
 Sebastian_M26


Informacje
slaskie

LPG: Nie
Imię: Seba
Wiek: 79
Dołączył: 02 Sie 2012
Posty: 6
Skąd: Bytom
Wysłany: 3 Październik 2012, 18:28   
   Moje auto: Corsa 1.6T


W 1.6T przy wyłączonej A/C wentylator się włącza przy 100C a wyłącza przy 95C. Podczas jazdy i przy włączonej A/C silnik utrzymuje 95C.
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa D - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Problematyka - Corsa D » Silnik i osprzęt » Prawidłowa temperatura silnika
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.