Przesunięty przez: Kaszubski
7 Lipiec 2016, 10:37
Corsa b 1.4 + gaz , silnik do wymiany
Autor Wiadomość
 dareksiwy


Informacje
mazowieckie

LPG: Tak
Wiek: 46
Dołączył: 18 Sie 2012
Posty: 1
Skąd: Pilawa
Wysłany: 18 Sierpień 2012, 20:28   Corsa b 1.4 + gaz , silnik do wymiany

Witam. Mam na imię Darek, mieszkam w Pilawie. Posiadam corse b 1.4 + gaz, Ostatnio zaczęły się problemy, otóż silnik wymaga remontu kapitalnego ze wzgledu na przebieg, i krytyczne zmniejszenie sprężania w cylindrach. Silnik prawie w ogóle nie ma mocy. Nie chce robić remontu. Znalazłem na szrocie bardzo tanio identyczny silnik jak od mojej, tyle że bez instalacji gazowej. Mam takie pytanie, czy ewentualnie jak bym go kupił, to dał bym rade sam go założyć, tak żeby dobrze chodził i na benzynie, i na gazie? Czy w tym silniku ze szrotu, bez gazu, potrzebne są jakieś przeróbki których sam nie wykonam?? Chciałem dodać że silnik jest w stanie idealnym. Jest cały czas zamontowany w samochodzie któremu ktoś ostro wjechał w tyłek. chodzi cichutko. Odpaliłem, zapiąłem jedynke, czuć jak rwie do przodu nawet z małym gazem. niestety tylne koła są zblokowane i jeździ ślizgając się :-) Dodam jeszcze że znam się mniej wiecej na przekładaniu silników, bo robiłem to już w : żuku , polonezie, i fordzie fiesta. Wszystkie te ""nowe"" nie miały instalacji gazowej, i były dokładnie takie same jak te zepsute w samochodach. Bardzo proszę o odpowiedzi, dziękuje, pozdrawiam
 
 
     
 xxyy777e



Informacje
mazowieckie

LPG: Nie
Imię: m
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 29 Lis 2009
Posty: 350
Skąd: Warszawa
Wysłany: 18 Sierpień 2012, 20:44   
   Moje auto: Nissan Juke 1.5 dCi & Fiesta MK7


Myślę, że powinien Ci to zrobić "gaziarz". Jak to sobie wyobrażasz, że na oko bez doświadczenia/komputera ustawisz gaz ?
Miałem kiedyś furę z LPG to nawet gaziarz nie potrafił jej ustawić i pół silnika wymienił na mój koszt ale nadal nie chodziło...
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa D - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Problematyka - Corsa D » Silnik i osprzęt
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.