Przesunięty przez: Kaszubski
12 Kwiecień 2016, 18:38
Czujnik temperatury silnika w Corsie B
Autor Wiadomość
 keradds



Informacje
Wiek: 41
Dołączył: 17 Paź 2008
Posty: 41
Skąd: Toruń/Chełmża
Wysłany: 24 Styczeń 2009, 16:55   

To błędne myślenie, gdyż za wskazania temperatury na wskaźniku odpowiada osobny czujnik umieszczony nie w chłodnicy jak ten tylko w bloku silnika. Nie znam sie szczególnie na silnikach a;e tego to akurat jestem pewien gdyż miałem przeboje z tymi czujnikami. Na pewno są dwa jeden w chłodnicy dochodzą do niego dwa kabelki(dwie żyły) i on załącza wentylator oraz drugi czujnik ten w bloku silnika z jednym kabelkiem.
Ostatnio zmieniony przez keradds 1 Luty 2009, 17:36, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
     
 totik
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 1 Luty 2009, 13:08   

tak sobie czytam ... i nie wierze w to co czytam .. ehhh ...
chłopcy i dziewczęta....
czujniki w chłodnicy są tylko i wyłącznie od wentylatora lub wentylatorów na chłodnicy ... dwa występują w samochodach z klimą gdyż ten drugi odpowiada za wentylator od klimy

czyjnik temperatury .... mamy takowe dwa ... jeden rzucasygnał na zagar w desce a drugi daje sygnał do kompa ... i na pewno nie są zamontowane w chłodnicy ...
w zależności od rodzaju silnika znajdują się w:
c12nz, c14nz, c14se i wszelakie 8V jakie występowały w CB :
temperatura na zegary - górna część kolektora dolotowego tak na oko pomiedzy 1 a 2 cylindrem
temperatura na komputer - tylna część kolektora dolotowego od strony ściany grodziowej za alternatorem czujnik z podwójna niebieską wtyczką ( dojście od gory fatalne a od dołu jeszcze gorsze )
c14xe, x14xe itp 16V - w obudowie termostatu na krućcu wyjściowym z bluku silnika ... patrząc od przodu samochodu po lewj stornie tuż za chłodnicą
co do dizelków i umiejscowienia czujników się nie wypowiem z powodu braku wiedzy praktycznej ... aczkolwiek przy najbliższej okazji oblukam ... a jak znajde troche czasu to zapodam jakieś fotki
 
     
 keradds



Informacje
Wiek: 41
Dołączył: 17 Paź 2008
Posty: 41
Skąd: Toruń/Chełmża
Wysłany: 1 Luty 2009, 17:43   

totik napisał/a:
ak sobie czytam ... i nie wierze w to co czytam .. ehhh ...
chłopcy i dziewczęta....
czujniki w chłodnicy są tylko i wyłącznie od wentylatora lub wentylatorów na chłodnicy ... dwa występują w samochodach z klimą gdyż ten drugi odpowiada za wentylator od klimy


Szanowny kolego totik upraszam o dokładne czytanie tekstu ze zrozumieniem-
keradds napisał/a:
Na pewno są dwa jeden w chłodnicy dochodzą do niego dwa kabelki(dwie żyły) i on załącza wentylator oraz drugi czujnik ten w bloku silnika z jednym kabelkiem.

jak dla mnie Kolega powtarza to co już zostało ustalone :foch:
 
 
     
 totik
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 1 Luty 2009, 22:02   

keradds napisał/a:
Szanowny kolego totik upraszam o dokładne czytanie tekstu ze zrozumieniem-

to może piszta ze zrozumieniem
 
     
 tomcio105
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 4 Luty 2009, 22:58   

Jeśli chodzi o mnie wymieniłem czujnik i wentylator chodzi poprawnie, a co najdziwniejsze kontrolka od wtrysków przestała się palić. Wcześniej paliła mi się podczas normalnej jazdy.
 
     
 Smalcyk



Informacje
mazowieckie

LPG: Nie
Wiek: 36
Dołączył: 11 Lip 2009
Posty: 33
Skąd: płock
Ostrzeżenia: ( 1/3 )
Wysłany: 15 Grudzień 2009, 20:56   

Witam mam takowy problem słabo nagrzewa mi się silnik ostatnio np . trasa toruń płock start z zimnego silnika temp 90 stopni uzyskałem po 40 km ;/ jak nie więcej dokładnie już nie pamiętam codziennie robię 10 km do pracy i pod pracą jestem zmuszony gasić silnik nie dogrzany co wiadomo czym skutkuje ;/ czy to wina tego czujnika temp. ?
 
 
     
 pablo731



Informacje
pomorskie

LPG: Tak
Wiek: 32
Dołączył: 08 Lut 2009
Posty: 59
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 16 Grudzień 2009, 16:39   

Ja bym obstawiał bardziej na termostat. Jak odpalisz rano powiedzmy przejedź się z 600m i zobacz, czy wężyk który leci do chłodnicy jest ciepły, jeśli tak to termostat przepuszcza i trzeba wymienić. Ja jadę 5-6 kilosów i zawsze pokazuje 90 stopni jak dojade.
 
 
     
 Andrew525
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 17 Grudzień 2009, 17:26   

To który muszę wymienić termostat są 2 ? Mi się wolno nagrzewa do 90C i za bardzo nie trzyma tej temperatury w korku 90C a jak przejadę kawałek to od razu temperatura spada.

To nie wiem czy mam sprawny termostat czy nie ? Czy po prostu zimne powietrze wpadające przez grill chłodzi silnik ?
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu Strona 1 z 2 
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa B - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Problematyka - Corsa B » Silnik i osprzęt » Czujnik temperatury silnika w Corsie B
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.