Corsa E 1.4 XEL Enjoy
Autor Wiadomość
 Zimorodek



Informacje
pomorskie

LPG: Nie
Imię: Dawid
Wiek: 40
Dołączył: 02 Sie 2015
Posty: 26
Skąd: Przodkowo
  Wysłany: 19 Wrzesień 2015, 16:45   Corsa E 1.4 XEL Enjoy
   Moje auto: Opel Corsa E 1.4 XEL 90 KM Enjoy


Witam!

Cieszę się, że jako pierwszy posiadacz Corsy E, zamieszczam tutaj opis mojego samochodu :) Auto zakupiłem w sierpniu b.r. u autoryzowanego dealera Opla.

Samochód wyposażony jest w rzędowy 4-cylindrowy silnik o pojemności 1398 cm³ (66 kW, 90 kM). Wystarcza w zupełności do sprawnej jazdy zarówno w mieście jak i na trasie. Spalanie średnie jak dotąd nie przekracza u mnie 6,4 l/100 km.

Wersja wyposażenia to Enjoy z pakietem Enjoy plus. Najważniejsze elementy:

-System ABS z układem Brake Assist
- Układ stabilizacji tory jazdy ESP z kontrolą trakcji Traction Control
- Układ wspomagający ruszanie na wzniesieniu Hill Start Assist
- Czujniki ciśnienia w kołach
- Światła do jazdy dziennej
- Poduszki czołowe + boczne + kurtynowe
- Klimatyzacja automatyczna
- Elektryczne wspomaganie układu kierowniczego z funkcją City
- Zamek centralny sterowany zdalnie
- Skórzana kierownica ze sterowaniem radiem
- Tempomat
- Komputer pokładowy z graficznym wyświetlaczem
- Radio 3.0 CD + USB + Bluetooth
- Przednie światła przeciwmgielne
- Elektrycznie sterowane szyby boczne z przodu
- Lusterka boczne sterowane elektrycznie
- Regulowana kolumna kierownicy
- Regulacja wysokości fotela kierowcy


Kolor to Beżowy Pepper Dust.

Samochód ma obecnie przejechane 2 000 tyś. km. Daje naprawdę dużo radości z jazdy - kabina jest doskonale wyciszona, do ucha kierowcy dochodzi tylko delikatny "pomruk" silnika, nawet przy szybszej jeździe. Zawieszenie jest miękkie, ale daje poczucie pewności i stabilności jazdy (na pewno przyczyniają się do tego także świetne opony Continental). Jedyne do czego bym się doczepił to dosyć krótkie przełożenia skrzyni biegów i odczuwa się na autostradzie brak "6-tki".

W przyszłości planuję zakup felg aluminiowych 16 cali.

Zdjęcia samochodu pod linkiem:

https://plus.google.com/photos/100304573993108075567/albums/6196241790275798705

Pozdrawiam i mam nadzieję że pojawią się niedługo także kolejne Corsy E :)
 
     
 Airline


Informacje
slaskie

LPG: Nie
Imię: Corsarz
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 10 Paź 2015
Posty: 102
Skąd: Gliwice
Wysłany: 10 Październik 2015, 21:40   
   Moje auto: Corsa E 1.4 XEL 90KM


Siemka,
ja czekam na dostawę mojej corsawki :unga: Również zdecydowałem się na 1.4 90KM w wersji Enjoy z kilkoma dodatkami. np. podgrzewana przednia szyba...(to ten patent co dotychczas miał ford)
Też chciałem beżowy ale już go nie ma w palecie kolorów do zamówienia :sciana:
Będzie szary asteroid. W zasadzie to ciemny beż, więc spoko.

Jak tam autko koledze lata ?
 
     
 Zimorodek



Informacje
pomorskie

LPG: Nie
Imię: Dawid
Wiek: 40
Dołączył: 02 Sie 2015
Posty: 26
Skąd: Przodkowo
Wysłany: 10 Październik 2015, 23:45   
   Moje auto: Opel Corsa E 1.4 XEL 90 KM Enjoy


Witam

Na wstępie gratuluję zakupu! :) Na Śląsku zwłaszcza Opel absolutnie króluje.
1.4 90 KM to optymalny wybór - tak jak napisałem w opisie, skrzynia biegów ma krótkie przełażenia i brakuje szóstego biegu, co odczuwalne jest na autostradzie, ale w codziennej jeździe ten silnik radzi sobie doskonale. Jest dynamiczny i nie ma wielkiego apetytu na paliwo. Dobrym wyborem jest też wersja 1.4 100 Km turbo, ale jest już duża różnica w cienie, no i jest głośniejszy.

Z tym kolorem to mnie zaskoczyłeś, bo wydawało mi się że wiele aut Opla wychodzi obecnie w kolorze "beżowym" (w sumie to jasny szary, który pod słońce zmienia barwę na bliżej nieokreśloną). Szary asteroid jest odrobinę ciemniejszy (w sumie to grafit), ale to też bardzo dobry kolor. Nie widać na nim brudu, więc częste wizyty na myjni nie będą koniecznością :)

Auto sprawuje się doskonale. Silnik pracuje cicho, zawieszenie ma idealnie zestrojone na polskie drogi - miękkie ale pewne. Plus też dla układu kierowniczego, daje poczucie pełnej kontroli nad tym co się dzieje na drodze. No i rzecz bardzo ważna - jakość wykończenia wnętrza - znakomita (ogromny skok w porównaniu do Corsy D). No i wygląd zewnętrzny - narażę się sporej części tego forum, ale wg mnie to najlepiej wyglądająca Corsa jak dotąd :)

Do jednego bym się przyczepił - układ ułatwiający ruszanie na wzniesieniach (HSA). Krótko mówiąc - działa on tylko połowicznie. Wykrywa większe wzniesienia i rzeczywiście działa tak jak należy (blokuje samochód na 2 sekundy - czas potrzebny na przełożenie nogi z pedału hamulca na gaz). Niestety, w przypadku mniejszych wzniesień auto zjeżdża, więc trzeba się ratować ręcznym. Ale to jak na razie (oprócz braku 6-tki) jedyna moja uwaga.

Jeszcze raz gratuluję decyzji i życzę wielu kilometrów komfortowej jazdy nową Corsą :)
 
     
 Airline


Informacje
slaskie

LPG: Nie
Imię: Corsarz
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 10 Paź 2015
Posty: 102
Skąd: Gliwice
Wysłany: 11 Październik 2015, 07:08   
   Moje auto: Corsa E 1.4 XEL 90KM


Dzięki za dobre słowo.
Faktycznie zarówno jakościowo jak i stylistycznie Opel się bardzo przyłożył do poprawy wnętrza nowej corsy. Najwyższy czas bo corsa D mówiąc łagodnie nie urzekała w tym względzie.

Sprzedawczyni w salonie Opla, też była mocno zaskoczona, że wycofali beżowy z palety kolorów corsy. Ponoć był jednym z najlepiej sprzedających się kolorów...

Zastanawia mnie jeszcze kwestia tych nieszczęsnych czujników ciśnienia powietrza w kołach (TPMS). Ponoć do auta można przypisać tylko jeden komplet. Przy zmianie na inny (np. koła zimowe z czujnikami) trzeba programować, co oczywiście jest usługą dodatkowo płatną.

Gdzieś czytałem, że inne marki samochodowe aktualizują oprogramowanie i umożliwiają przypisanie do auta po 2 komplety czujników. Ciekawe czy Opel pójdzie tą drogą i wprowadzi taką poprawkę w swoich autach ?

[ Dodano: 11 Październik 2015, 08:19 ]
Jeszcze zapytam o pewien drobiazg:
Czy tył się mocno brudzi przy jeździe po mokrej nawierzchni ? Mocno chlapie na tylną klapę ?
Bo tak się zastanawiam czy od razu nie domówić chlapaczy.
 
     
 Zimorodek



Informacje
pomorskie

LPG: Nie
Imię: Dawid
Wiek: 40
Dołączył: 02 Sie 2015
Posty: 26
Skąd: Przodkowo
Wysłany: 11 Październik 2015, 18:37   
   Moje auto: Opel Corsa E 1.4 XEL 90 KM Enjoy


Co do czujników to rzeczywiście jest z tym sporo zachodu. Nie wystarczy teraz pojechać do pierwszej lepszej wulkanizacji - trzeba się udać do ASO lub innego serwisu który ma wiedzę i umiejętności wymiany ogumienia z takimi czujnikami. (cena jednego czujnika - 200 zł!) Tak jak napisałeś, czujniki trzeba programować po wymianie kół na inny komplet, ale z tego co słyszałem, to również po wymianie samych opon też trzeba wykonać tą procedurę. Będę się dopytywał w tej sprawie w ASO i poinformuję czego się dowiedziałem.

Tył brudzi się normalnie - stosownie do użytkowania :) Chlapacze na pewno nie zaszkodzą. Ja na razie nie mam, ale może też się zdecyduję.
 
     
 tip


Informacje
mazowieckie

LPG: Nie
Imię: Sławek
Wiek: 52
Dołączył: 19 Paź 2015
Posty: 27
Skąd: Legionowo
Wysłany: 19 Październik 2015, 21:07   
   Moje auto: B 1.4T NEJ, 75 kW / 100 KM Start/Stop, 6-bieg


Na wstępie witam...

Zimorodek napisał/a:
C"czujniki trzeba programować po wymianie kół na inny komplet, ale z tego co słyszałem, to również po wymianie samych opon też trzeba wykonać tą procedurę.


To co piszesz to ma raczej związek z kalibracją owych czujników. Programowanie jest tylko za pierwszym razem...co i tak daje po kieszeni bo do wykonania w serwisie...sama funkcja tych czujników - to wyciąganie kasy, zbędny gadżet..
Jak kilka innych - typu park asist. Zanim to "cudo" włączę to sam szybciej zaparkuję. Swoja drogą cudownie zaparkował samochód z tym czyms włączonym pomiędzy koszem na śmieci i słupem oświetlenia..tyle, ze na trawniku ;) . jest za to inny niezły gadżet - informowanie o pojeździe w "polu martwym" to sie przydaje, szczególnie w deszczu lub w czasie mgły oraz lusterko reagujące na oświetlenie z tyłu..o tak to pomaga

Chciałem tez dodac kilka opini na temat tego autka... owszem wykonanie w porównanku do innych wersji o niebo lepiej, sam wygląd rzecz gustu - OK.
Silnik który posiada autko (żony) 1.4 TNEJ 100km turbo..hm..1368cm3... ten sam silnik montowany w insygni ma 140KM... zdaje się, ze jest stłumiony elektronicznie muszę to sprawdzić..tylko niktn nie chce udzielić info.
Spalanie: to podawane przez producenta nie osiągalne. 5,4 l/100km...w cyklu mieszanym? Bzdura, nawet jadąc tak jak pokazuje komputer (wskazuje moment zmiany biegu) nie da się..i start stop nie pomaga...6,5 to norma przy przejechanych 4000km (swoja drogą moja Honda 1,8 pali w cyklu mieszanym 6.6l/100km) w lecie oczywiście.
Muszę oponować stwierdzenie, że opony continental montowane w pierwszym montażu..hm...przeciętne, żeby nie pisać bardziej wyraźiście... sa nie przewidywalne, nie wiadomo kiedy się "zerwą" i po pewnym czasie są sporo głośniejsze. Przy tym dodam, ze faktycznie corsa jest bdobrze wyciszona...a słysze tylko turbinę ;-)
Zawieszenie: kompromis między komfortem a prowadzeniem..nie najlepszy, w mieście moze i ok. ale jadąc "po ślimakach" po prostu bałem się, że mnie wywróci..w połączeniu z tymi oponami, auto mocno się przechyla, środek ciężkości jest nadal wysoko (swoją drogą nie wiem jak to wyglądało w poprzednich wersjach, skoro tam był środek ciężkości wyżej). pokonując nierówności na drodze np gruntowej strasznie buja...jak pudełko, tak wiem autko małe, wąskie...i za wysokie., więc nie dało się.
Układ kierowniczy: ujdzie, z trybie city za bardzo "nerwowy", wybacza blędy.
Wnętrze: siedziska (fotele to to nie są) są za krótkie i twarde... trzymanie boczne moze być.
Brak, nawet w opcji podłokietnika.. przydałoby sie parę schowków więcej.

Kilka niedoróbek w odniesieniu do wersji Cosmo - brak oświetlenia schowka...co ciekawe wsadzono diody w kieszenie bocznych drzwi... czujnik zmierzchu... u mnie jest chyba ustawiony na czas.. czerwiec pełne słońce i włącza światła mijania...nadwrażłiwy ;-)
Czujnik deszczu w sumie działa ok. trudno ustawić prędkość działania wycieraczek,
Automatyczna klimatyzacja..to zjawisko. dział w trybie tylko w ustawienu wentylatora w połozeniu na max. no tak było gorąco, upały...ale dawała radę, chlodziła i jak juz dotarła do ustawionej temp powinna była zwalniać... nie chciała...jak słońce prazył ona szlała, słońce zniknęło klima zwalniała...hm.. może trzeba w serwisie o tym pogadać.

Autko fajne, miłe dla oka.. dla kobiet idealne, dla nas facetów..tez da radę.
 
     
 Zimorodek



Informacje
pomorskie

LPG: Nie
Imię: Dawid
Wiek: 40
Dołączył: 02 Sie 2015
Posty: 26
Skąd: Przodkowo
Wysłany: 19 Październik 2015, 23:30   
   Moje auto: Opel Corsa E 1.4 XEL 90 KM Enjoy


Również witam...

Programowanie\kalibracja - w tej wypowiedzi tych dwóch pojęć można użyć jako synonimów i jak najbardziej nie powinno mieć to żadnego znaczenia, zwłaszcza że mój przedmówca również użył takiego samego zwrotu. Uwaga jest więc bezzasadna.

tip napisał/a:
sama funkcja tych czujników - to wyciąganie kasy, zbędny gadżet..


Częściowy błąd! Fakt - przez lata się ludzie bez nich obywali i było ok, uważam jednak że każdy element mający wpływ na bezpieczeństwo jest słuszny, niezależnie od tego jak bardzo byłby wymyślny. Inna sprawa to to, że i tak nie ma się na to wpływu - jest to wymóg Unii (i postępu technicznego?). Trzeba się do tego po prostu przyzwyczaić, a nie myśleć kategoriami sprzed 20 lat...

Park Assist, System monitorowania o pojeździe w martwym polu, samo ściemniające lusterko, wersja Cosmo.... Zastanawiam się dlaczego ktoś miałby wydawać kupę kasy na samochód z którego nie jest zadowolony??? :/ Może lepszy był by Mercedes?? Żona musi być załamana...

Tak samo w kwestii silnika... 100 KM turbo to za mało dla auta klasy B ??? :brawo1: (Aha, no i może Insignia ma większa turbinę??)

Co do spalania, to nie wiem kto się sugeruje danymi producenta, że samochód który waży 1200 kg (lub więcej) z turbo będzie spalał poniżej 6 l w cyklu mieszanym ... Ja przy zakupie swojego jak najbardziej brałem to pod uwagę i jakoś się przykro nie rozczarowałem, ale to kwestia podejścia. No, ale co ja tam wiem, Honda 1,8 to jest to...

tip napisał/a:
Muszę oponować stwierdzenie, że opony continental montowane w pierwszym montażu..hm...przeciętne, żeby nie pisać bardziej wyraźiście... sa nie przewidywalne, nie wiadomo kiedy się "zerwą" i po pewnym czasie są sporo głośniejsze.


Myślę, że dla Pana świetnie spisywać się będą nawet opony Ling Long, te się nie zrywają wcale :P

tip napisał/a:
Zawieszenie: kompromis między komfortem a prowadzeniem..nie najlepszy, w mieście moze i ok. ale jadąc "po ślimakach" po prostu bałem się, że mnie wywróci..w połączeniu z tymi oponami, auto mocno się przechyla, środek ciężkości jest nadal wysoko (swoją drogą nie wiem jak to wyglądało w poprzednich wersjach, skoro tam był środek ciężkości wyżej). pokonując nierówności na drodze np gruntowej strasznie buja...jak pudełko, tak wiem autko małe, wąskie...i za wysokie., więc nie dało się.


Zostawię to bez komentarza... :nc:

Układ kierowniczy w trybie "city" jest "nerwowy" (tzn. czuły) bo taki ma właśnie być! Po to jest, żeby jak sama nazwa wskazuje ułatwiać poruszanie się po mieście. Dla mnie to oczywiste.

tip napisał/a:
Wnętrze: siedziska (fotele to to nie są) są za krótkie i twarde... trzymanie boczne moze być.


Jest Pan pierwszą osobą która twierdzi że fotele w Corsie E są niewygodne :/ Sporo znajomych już ze mną podróżowało i pierwszą reakcją z ich strony było to jak bardzo wygodne są fotele - bardzo! :)

tip napisał/a:
Kilka niedoróbek w odniesieniu do wersji Cosmo - brak oświetlenia schowka...co ciekawe wsadzono diody w kieszenie bocznych drzwi... czujnik zmierzchu... u mnie jest chyba ustawiony na czas.. czerwiec pełne słońce i włącza światła mijania...nadwrażłiwy ;-)
Czujnik deszczu w sumie działa ok. trudno ustawić prędkość działania wycieraczek,


Normalnie tragedia ta wersja Cosmo!!! :lol1:

Klimatyzacja - u mnie działa poprawnie, zwalnia jak osiągnie zadaną temperaturę (chłodzenia czy grzania). Może trzeba nacisnąć magiczny przycisk auto?? :wstyd: Albo kupić najtańszą wersję - nie ma klimatyzacji i tych wszystkich niepotrzebnych bajerów. Precz z tym! Chcemy tylko kierownicę i 4 koła! :D

Autko fajne, dla mnie idealne - pomimo tego że jestem facetem :powodzenia:
 
     
 Airline


Informacje
slaskie

LPG: Nie
Imię: Corsarz
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 10 Paź 2015
Posty: 102
Skąd: Gliwice
Wysłany: 20 Październik 2015, 09:56   
   Moje auto: Corsa E 1.4 XEL 90KM


tip napisał/a:
jest za to inny niezły gadżet - informowanie o pojeździe w "polu martwym" to się przydaje, szczególnie w deszczu lub w czasie mgły


Uważam, że to jest rewelacyjny system, tzn. istota tego systemu jest rewelacyjna. Kierowca powinien mieć możliwość szybkiej oceny czy w martwym polu "coś" się znajduje czy też "jest czysto" i droga do manewru wolna.
Tylko jest jeden kłopot, co będzie gdy ten system zawiedzie ? Nawet nie chcę myśleć, mam czarny scenariusz przed oczami... Uważam, że ocena tego co jest w martwym polu i za pojazdem powinna być także wzrokowa. Producenci powinni bardziej się postarać i wdrożyć rozwiązanie umożliwiające także ocenę wzrokową (kamera w odpowiednim miejscu i wyświetlacz w połączeniu z obecnym rozwiązaniem).

ps. Standardowa Corsa to auto kompromisów, "wyważone" dla typowego kierowcy. Jeśli ktoś chce je porównać z innymi to należy przyjąć ten sam punkt odniesienia tzn. porównywać z autami tego samego segmentu.
Przyczepność, praca zawieszenia, środek ciężkości... jeśli te parametry mają duże znaczenie to dla tych kierowców jest Corsa opc, ewentualnie modyfikacja wersji podstawowej przy zastosowaniu odpowiednich "kitów". Tak to już jest w motoryzacji naszych czasów, że modele aut są pozycjonowane na rynku pod określone grupy klientów. Bez problemu można znaleźć auto uszyte pod siebie pozostaje tylko kwestia ceny. I tu wracamy do słowa kompromis he he he
 
     
 tip


Informacje
mazowieckie

LPG: Nie
Imię: Sławek
Wiek: 52
Dołączył: 19 Paź 2015
Posty: 27
Skąd: Legionowo
Wysłany: 20 Październik 2015, 18:46   
   Moje auto: B 1.4T NEJ, 75 kW / 100 KM Start/Stop, 6-bieg


Szanowny kolego Zimorodek...po co ten sarkazm w twojej wypowiedzi?
Opisałeś swoje wrażenia, ja opisałem swoje... wcale nie były ogólnie negatywne. Jedne funkcje (gadzety) sa bardzo przydatne inne nie. Blokowanie całego komputera/wyświetlacza w przypadku odrobinę za niskiego cisnienia np w prawym tylnym kole, rzucanie informacji z wykrzyknikami.s typu sprawdź cisnienie? nie neguję potrzeby jako takiej posiadania takiego "udogodnienie" prowdzącego do uposledzenia myslenia kierowców, ale neguję sposób w jaki ten czy inny układ działa w tym samochodzie... to czy ersja cosmo czy inna mi lub komuś się podoba nie powino byc źródłęm Twojego zainteresowania..a już na pewno prokurowania wycieczek osobistych w stylu jak się nie podoba to kup mecedesa..sądzac po poziomie ...

Porównując ten samochodzik do innego, nie wpadam w samozachwyt...
Odiósłbym się dalej do kontr wypowiedzi...ale jak ma tak wygladać wymiana spostrzeżen na tym forum..to tak nie masz się co Pan porównywac z hondziarzami... oni maja przynajmniej "charakter" cokolwiek to znaczy..
Pozdrawiam. Miło było... przez chwilę.

Ps. czytaj tekst ze zrozumienem, a unikiesz nieporozumień.

[ Dodano: 20 Październik 2015, 19:59 ]
Masz rację..tych aut nie ma co porównywać. Raczej chodzi o uzmysłowienie potencjalnych różnic.
Silnik o o wiele większej pojemności spala tyle samo paliwa co o mniejszej.... nie porównuje mocy i innych parametrów...co do reszty to poprostu odczucia w odniesieniu do pewnego posiadanego doświadczenia...np opony..te montowane na pierwszy montaz są poprostu przeciętne..ani dobre ani złe..ale na pewno nie wyśmienite...bo sa duzo lepsze, nawet w tym segmencie cenowym.

Słusznie zauważyłeś, że przeładowanie "gadżetami" (przynajmniej niektórymi) prowadzi z biegiem czasu do upośledzenia pewnych funkcji u kierowcy.. czasem te ukady sa po prostu nie do końca dopracowane.. inne sa przydatne (lusterko samościemniajace się, czujniki cofania, parkowania, doświetlanie zakrętu), a wprzypadku ich awarii...

Pozdrawiam
 
     
 Zimorodek



Informacje
pomorskie

LPG: Nie
Imię: Dawid
Wiek: 40
Dołączył: 02 Sie 2015
Posty: 26
Skąd: Przodkowo
Wysłany: 20 Październik 2015, 22:30   
   Moje auto: Opel Corsa E 1.4 XEL 90 KM Enjoy


Sarkazm?? To Pan napisał sarkastyczny post jako pierwszy. Bardzo uważnie go przeczytałem (żyję z uważnego czytania tak na marginesie) i odpowiedziałem mając świetnie na uwadze to, że Pana post nie był do końca negatywny, chociaż w znaczącej większości, a skupiłem się jedynie na tych najbardziej kontrowersyjnych tematach.

Opisał Pan swoje wrażenia. No ok, ale problem polega na tym, że Pana odczucia w pewnych kwestiach są po prostu nieprawdziwe. Pisanie np. o niewygodnych fotelach czy marnych oponach (przypominam, że Continental należy do najwyższej kategorii jakościowej - Premium) jest absolutną bzdurą i dobrze Pan o tym wie! A zupełnie mnie rozwaliły te spostrzeżenia na temat prowadzenia - zupełny absurd. Dlatego, takie sprawy trzeba od razu dementować, co też uczyniłem.

No i te nieszczęsne czujniki - mam dla Pana najlepszą radę - może przy najbliższej wymianie opon po prostu powie Pan w serwisie, żeby je wykręcili. Będzie wywalało błąd przy każdym uruchomieniu auta, ale co tam.. "muza"

Kolejna sprawa jest taka, że mnie cały czas interesuje, dlaczego ktoś sobie kupuje, nie tani w końcu samochód, żeby na niego narzekać?? To czysty bezsens! Przed zakupem odbywa się przecież jazdę próbną, rozmawia ze sprzedawcą, czyta artykuły w prasie itp. W takim wypadku naprawdę lepiej kupić auto z wyższej półki, jeśli ma się zawyżone oczekiwania w stosunku do poszukiwanego produktu. A jeśli nie w tą stronę, to jest przecież masa samochodów z tego segmentu co Corsa (Ford Fiesta to chyba najbliższy konkurent) Co Pana skłoniło do zakupu akurat Opla?? (w najbogatszej wersji Cosmo - dla Pana wiadomości nie urządzam żadnych "wycieczek osobistych", to jest forum i min. wersje wyposażenia samochodów bardzo nas tutaj interesują).

P.S. Radzę trochę przyłożyć się do pisowni - tutaj, Moderatorzy są na to dosyć wyczuleni. "hej"

Pozdrawiam mimo wszystko i radzę nie być tak na siłę w całości obiektywnym - naprawdę nie warto, zwłaszcza, że to czasem to po prostu nie wychodzi.

Żeby dorzucić trochę merytorycznej dyskusji w tym miejscu - po przejechaniu kolejnego tysiąca km. muszę stwierdzić, że działanie asystenta ruszania na wzniesieniach (HSA) jest krótko mówiąc - niekompletne. Świetnie radzi sobie na stromych wzniesieniach - wtedy auto zachowuje się tak jak powinno: blokuje się na hamulcach przez 2 sekundy, czyli czas potrzebny na przełożenie nogi z hamulca na gaz. W takim wypadku mamy pewność że samochód nie cofnie się i nie spowoduje kolizji. Gorzej wygląda to na mniejszych podjazdach - samochód ich nie "widzi" i zjeżdża, trzeba więc tradycyjnie ruszać z ręcznego, albo nożnego jak ktoś woli - nie wnikam. System na pewno w przyszłości do dopracowania, no chyba, że tak to właśnie miało wyglądać z założenia - działać tylko na stromych górkach, w takim razie jest ok. "muza"
 
     
 Airline


Informacje
slaskie

LPG: Nie
Imię: Corsarz
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 10 Paź 2015
Posty: 102
Skąd: Gliwice
Wysłany: 21 Październik 2015, 08:26   
   Moje auto: Corsa E 1.4 XEL 90KM


A propo opon z fabrycznego montażu:
Jaki model opon Continental montują fabrycznie ?
 
     
 Zimorodek



Informacje
pomorskie

LPG: Nie
Imię: Dawid
Wiek: 40
Dołączył: 02 Sie 2015
Posty: 26
Skąd: Przodkowo
Wysłany: 21 Październik 2015, 15:10   
   Moje auto: Opel Corsa E 1.4 XEL 90 KM Enjoy


Continental ContiEcoContact 5 (u mnie rozmiar na stalówce: 185/60 R15 88H)
 
     
 maly29


Informacje
podkarpackie

LPG: Nie
Imię: Artur
Dołączył: 29 Paź 2015
Posty: 4
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 29 Październik 2015, 21:49   
   Moje auto: Corsa e 1.4 turbo color edition.


Witam.Jestem posiadaczem corsy e 1,4 turbo 100 km color edition.Czytałem właśnie o czujnikach w kołach.Mogę się z wami podzielić moimi wrażeniami i problemami.Właśnie dziś zmieniłem koła na zimowe,zakładałem na te same felgi aluminiowe 16 zimówki i czujniki po założeniu kół na samochód pokazują wszystkie odczyty bez kalibracji.Jedyny problem jaki u mnie wystąpił to że mnie ściąga delikatnie na lewo podczas jazdy.Jutro będę próbował rozwiązać z mechanikiem problem.Koła kupowałem nowe także nie wiem co może być powodem.Ciśnienie w kołach w porządku.Napiszcie może ktoś miał podobny problem.Pozdrawiam.
 
     
 Zimorodek



Informacje
pomorskie

LPG: Nie
Imię: Dawid
Wiek: 40
Dołączył: 02 Sie 2015
Posty: 26
Skąd: Przodkowo
Wysłany: 29 Październik 2015, 22:59   
   Moje auto: Opel Corsa E 1.4 XEL 90 KM Enjoy


Tzn. zmieniałeś same opony, tak??

Usługa wykonana w ASO??

[ Dodano: 29 Październik 2015, 23:00 ]
Może lepiej ten temat przenieść do działu problematyka ??

[ Dodano: 29 Październik 2015, 23:08 ]
Temat przeniesiony:

link
 
     
 maly29


Informacje
podkarpackie

LPG: Nie
Imię: Artur
Dołączył: 29 Paź 2015
Posty: 4
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 30 Październik 2015, 00:26   
   Moje auto: Corsa e 1.4 turbo color edition.


Zmieniałem same opony na nowe.Nie zmieniałem ich w ASO.
 
     
 ThaweK


Informacje
slaskie

LPG: Nie
Imię: Mateusz
Dołączył: 19 Lip 2015
Posty: 8
Skąd: K-ce
Wysłany: 30 Październik 2015, 00:58   
   Moje auto: Corsa E 1.4 75KM


Co do asystenta martwego pola. System jest zawodny, ale... Przy silnej ulewe zdarza się, ze zaświeci sie lapka, gdy nie ma żadnego samochodu. Na szczęście w druga stronę nie ma takiego problemu.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa E - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Prezentacja naszych pojazdów » Corsa E 1.4 XEL Enjoy
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.