Przesunięty przez: Kaszubski
10 Lipiec 2016, 18:09
[Elektryka] "Samochód z kluczem" świeci po ładowan
Autor Wiadomość
 kuba~


Informacje
mazowieckie

LPG: Tak
Imię: Kuba
Wiek: 32
Dołączył: 01 Kwi 2013
Posty: 15
Skąd: Warszawa
Wysłany: 1 Luty 2014, 13:35   [Elektryka] "Samochód z kluczem" świeci po ładowan
   Moje auto: Corsa C 1.2 Twinport


Witam,

Ostatnimi czasy, ładowałem akumulator przed zimą i wszystko było w porządku, ale po naładowaniu świeciła kontrolka "samochód z kluczem", która oznacza błąd instalacji elektrycznej itp. (to co wyczytałem w instrukcji). Później kontrolka zniknęła.
Wczoraj musiałem naładować akumulator i znowu ta sama sytuacja. Kontrolka się na razie świeci.

Czemu tak się dzieje? Sprawdzałem bezpieczniki i są ok.
 
 
     
 Milion
elektronik


Informacje
malopolskie

LPG: Nie
Klub: Astra Club
Imię: Emil
Pomógł: 21 razy
Dołączył: 20 Sie 2011
Posty: 546
Skąd: Mrągowo/KRAKÓW
Wysłany: 2 Luty 2014, 06:42   
   Moje auto: AG Z14XEP


Lampka się zaświeci jeśli komputer wykryje jakieś nieprawidłowości. Potem Ci znika, bo po kilku odpaleniach komputer stwierdza że już w sumie mu przeszło ;)
A co jest powodem tej nieprawidłowości (czyt. błędu) - to już trzeba by podłączyć auto pod komputer i odczytać nr błędu.

Sprawdz czy działa u ciebie odczyt błędów metodą gaz-hamulec. Opis znajdziesz - zapytaj gógla o "odczytywanie błędów metodą gaz-hamulec corsa".
 
 
     
 kuba~


Informacje
mazowieckie

LPG: Tak
Imię: Kuba
Wiek: 32
Dołączył: 01 Kwi 2013
Posty: 15
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2 Luty 2014, 15:33   
   Moje auto: Corsa C 1.2 Twinport


niestety, metoda gaz hamulec powoduje tylko miganie kontrolki. odczekałem 10 sekund, ale cały czas tak samo migała - jednostajnie, równe odstępy.

zauważyłem, że mam nie sprawną jedną żarówkę od świateł postojowych, może być to przyczyna, że ta kontrolka się świeci?
 
 
     
 Milion
elektronik


Informacje
malopolskie

LPG: Nie
Klub: Astra Club
Imię: Emil
Pomógł: 21 razy
Dołączył: 20 Sie 2011
Posty: 546
Skąd: Mrągowo/KRAKÓW
Wysłany: 3 Luty 2014, 18:13   
   Moje auto: AG Z14XEP


Jeżeli znowu zapali się kontrolka MIL, to znowu wykonaj test gaz-hamulec. Najlepiej nagraj telefonem całą procedurkę w jaki sposób miga ta kontrolka, może ktoś to zdekoduje i będzie coś wiadome.

W corsie C raczej nie jest to możliwe by żarówka dawała błąd komputera. Byćmoże w CD, ale nie w CC.
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa C - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Problematyka - Corsa C » Układ elektryczny, zapłon » [Elektryka] "Samochód z kluczem" świeci po ładowan
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.