Przesunięty przez: Kaszubski
11 Lipiec 2016, 17:28
Woda w bagażniku Corsa C
Autor Wiadomość
 Jummbo76
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 16 Kwiecień 2009, 20:15   Woda w bagażniku Corsa C

Witam!
Nowy nabytek Opel Corsa C 2005 1,3 CDTI i jak się okazuje parę rzeczy do zrobienia.
Ostatnio po deszczu (po myjni tak samo) po lewej stronie w bagażniku pojawiła się woda. Oczywiście w kole zapasowym też. Uszczelka? Lampa? Proszę o instrukję jezeli ktoś już się z tym spotkał. Mam nadzieję że obędzie bez ASO.
Pozdrawiam
 
     
 maciu1922


Informacje
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 01 Mar 2009
Posty: 66
Skąd: Skoki
Wysłany: 16 Kwiecień 2009, 21:29   

Nie wiem, co może być, ale w Corsie B jest kilka dziurek pod kołem zapasowym, po to by woda spływała jak włoży się coś mokrego do bagażnika (chyba).

Zawsze z rana miałem w bagażniku wilgoć po odsłonięciu dywanika więc dziurki zalepiłem taśmą.

Może podobnie jest w Corsie C. Sprawdź!
 
 
     
 broneq
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 18 Kwiecień 2009, 21:08   

Jummbo76 napisał/a:
Uszczelka? Lampa?
No właśnie tam :-)
A jak znaleźć? Zdejmij z tylnej klapy i otworu klapy wszystkie plastiki. Wsadź żonę/dziewczynę/rodzica (czy kto tam się nawinie) do bagażnika i lej z wiadra wodę po szybie idąc od dołu. Jak na bokach nic się nie naleje to od góry ale nie na całość tylko postaraj się punktowo. W ten sposób wykryjesz wyciek. Ja tak zrobiłem jak mi zalewało Astrę. Musiałem wtedy wyciąć szybę i wkleić od nowa. :cool:
 
     
 ahela



Informacje
dolnoslaskie

Wiek: 51
Dołączył: 05 Lut 2009
Posty: 6
Skąd: Bogatynia
Wysłany: 7 Wrzesień 2009, 09:20   Re: Woda w bagażniku Corsa C

Jummbo76 napisał/a:
Witam!
Nowy nabytek Opel Corsa C 2005 1,3 CDTI i jak się okazuje parę rzeczy do zrobienia.
Ostatnio po deszczu (po myjni tak samo) po lewej stronie w bagażniku pojawiła się woda. Oczywiście w kole zapasowym też. Uszczelka? Lampa? Proszę o instrukję jezeli ktoś już się z tym spotkał. Mam nadzieję że obędzie bez ASO.
Pozdrawiam


Już to pytanie było zadawane,ale powtórzę.Pod tylną lampą prawą i lewą są otwory przez które wychodzą przewody zasilające z karoserii.Powinna tam się znajdować uszczelka.Często po wymianie żarówki nie zwracamy uwagi na dokładne założenie tej uszczelki.Moim zdaniem na 100% będzie albo złe założenie uszczelki,albo jej brak.Pozdrawiam.
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa C - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Problematyka - Corsa C » Wyposażenie wnętrza » Woda w bagażniku Corsa C
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.