Przesunięty przez: Kaszubski
7 Lipiec 2016, 09:43
Problem z kierunkowskazami Gdzie jest przerywacz? Corsa B
Autor Wiadomość
 bizkid


Informacje
Dołączył: 18 Lut 2009
Posty: 11
Skąd: Siewierz
Wysłany: 30 Maj 2009, 13:03   Problem z kierunkowskazami Gdzie jest przerywacz? Corsa B

Mam następujący problem (Corsa 12NZ, bez poduszki pow.):

Moje kierunkowskazy dziwnie się zaczęły ostatnio zachowywać.
Czasem działają normanlnie a ostatnio coraz częściej jak by się zacinały tzn:
Wbijam kierunkowskaz, świeci się lampka przy liczniku światłem ciągłym, a kierunki nie świecą. Ani prawy ani lewy.
Czasami słyszę takie dziwne brzęczenie. Myślę czy to nie przerywacz ale gdzie on sie znajduje ??? A może nawaliła wajcha :) od kierunków mogło się coś wytrzeć ?
Ostatnio zmieniony przez 30 Maj 2009, 13:38, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
     
 Adzi
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 30 Maj 2009, 13:07   

Taki ,,przerywacz,, jest w awaryjnych :)
 
     
 Finos
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 30 Maj 2009, 13:08   

bizkid napisał/a:
świeci się lampka przy liczniku światłem ciągłym
bizkid napisał/a:
A może nawaliła wajcha od kierunków mogło się coś wytrzeć ?


Jedno wyklucza drugie. Skoro zapala się kontrolka to znaczy ze "wajcha" jest dobra

Na początek sprawdz masy przy światłach, czy są nie zaśniedziałe i czy gniazda żarówek są nie zaśniedziałe.

Natomiast przerywacz kierunkowskazów znajduje sie w skrzynce bezpieczników, na rysunku z numerem 2.

Ostatnio zmieniony przez Finos 30 Maj 2009, 13:50, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
 ilmi



Informacje
dolnoslaskie

Imię: Ilona
Pomogła: 6 razy
Wiek: 40
Dołączyła: 08 Maj 2009
Posty: 56
Skąd: Jelenia Góra
Ostrzeżenia: ( 1/3 )
Wysłany: 30 Maj 2009, 13:32   
   Moje auto: Vectra C


U mnie dzieje się to samo, ale sprawdziłam że to coś nie styka przy włączniku od awaryjnych. Bo jak włączam kierunkowskaz i widzę że on nie działa, wystarczy że włącznik od awaryjnych lekko ruszę a wtedy kierunki znowu pięknie działają. Musze w końcu coś z tym zrobić, bo ile można jeździć z papierkiem podłożonym pod włącznik od awaryjnych!!!
 
 
     
 Finos
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 30 Maj 2009, 13:36   

ilmi napisał/a:
U mnie dzieje się to samo, ale sprawdziłam że to coś nie styka przy włączniku od awaryjnych. Bo jak włączam kierunkowskaz i widzę że on nie działa, wystarczy że włącznik od awaryjnych lekko ruszę a wtedy kierunki znowu pięknie działają. Musze w końcu coś z tym zrobić, bo ile można jeździć z papierkiem podłożonym pod włącznik od awaryjnych!!!


No tak ale tobie nie działa nawet kontrolka na desce i widzisz ze nie działają kierunki. A koledze kontrolka sie zapala. Kierunkowskazy i światła awaryjne to połączone obwody więc dlatego jak nie ma wyłącznika od awaryjnych to nie działają kierunkowskazy. Ilmi, spróbuj na początek przeczyścić styki przy wyłączniku awaryjnych.
 
     
 ilmi



Informacje
dolnoslaskie

Imię: Ilona
Pomogła: 6 razy
Wiek: 40
Dołączyła: 08 Maj 2009
Posty: 56
Skąd: Jelenia Góra
Ostrzeżenia: ( 1/3 )
Wysłany: 30 Maj 2009, 13:42   
   Moje auto: Vectra C


Kontrolka mi świeci ale nie miga i też mam takie dziwne brzęczenie.
 
 
     
 Finos
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 30 Maj 2009, 13:52   

A no to być moze, ale przerywacz jest w skrzynce bezpieczników, a takie zachownie może wynika z przerwy w obwodzie, która wywołuje brak włącznika awaryjnych. To i tu kolega musi szukać winny. :)
 
     
 bizkid


Informacje
Dołączył: 18 Lut 2009
Posty: 11
Skąd: Siewierz
Wysłany: 30 Maj 2009, 18:42   

Poczyszcze styki, posprawdzam żarówki, docisne przerywacz. Jak to nie da to Bedziemy szukać dalej :)
Dzięki za rady.
 
 
     
 ilmi



Informacje
dolnoslaskie

Imię: Ilona
Pomogła: 6 razy
Wiek: 40
Dołączyła: 08 Maj 2009
Posty: 56
Skąd: Jelenia Góra
Ostrzeżenia: ( 1/3 )
Wysłany: 1 Czerwiec 2009, 18:06   
   Moje auto: Vectra C


Właśnie przed chwilą wymieniłam w mojej Corsie włącznik od awaryjnych i cały problem zniknął, kierunki działają jak ta lala!!!

bizkid zrób u siebie to samo bo na pewno to jest przyczyną całego problemu.
 
 
     
 bizkid


Informacje
Dołączył: 18 Lut 2009
Posty: 11
Skąd: Siewierz
Wysłany: 2 Czerwiec 2009, 08:23   

Finos napisał/a:
Natomiast przerywacz kierunkowskazów znajduje sie w skrzynce bezpieczników, na rysunku z numerem 2.


Na razie po dociśnięciu tej że właśnie kostki (przerywacz) kierunki działają normalnie, jeśli problem będzie się powtarzał zrobię co mówisz ilmi
 
 
     
 darx1204



Informacje
LPG: Tak
Pomógł: 2 razy
Wiek: 36
Dołączył: 18 Cze 2009
Posty: 136
Skąd: Lędziny
Wysłany: 15 Marzec 2010, 16:21   

siemka ja mam podobny problem tylko jest taka sprawa ze ja mam tak ze działa normalnie tylko jak wcisnę hamulec to przestaje mrugać macie możne jakaś rade?? jakieś zwarcie w układzie?? gdzie szukać problemu?? dziwne bo jak włączę światła to działa normalnie ostatnio ma jakieś dziwne odchyły;/;/
 
 
     
 Finos
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 15 Marzec 2010, 16:32   

Sprawdź masę w tylnych światła, przeczyść w nich styki. Najprawdopodobniej masz zaśniedziałe styki i jak wciskasz hamulec to światła stop "zabierają" prąd kierunkowskazów.
 
     
 darx1204



Informacje
LPG: Tak
Pomógł: 2 razy
Wiek: 36
Dołączył: 18 Cze 2009
Posty: 136
Skąd: Lędziny
Wysłany: 15 Marzec 2010, 20:20   

a to jest na 100% pewne ze to zaśniedziałe styki??
 
 
     
 Finos
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 15 Marzec 2010, 20:34   

darx1204 napisał/a:
a to jest na 100% pewne ze to zaśniedziałe styki??

Trochę bezsensowne pytanie. Nie powiem Ci ze to na 100%, na odległość, nie widząc samochodu, napisałem - najprawdopodobniej. Od tego bym co kolwiek zaczął, bo bez sensu grzebać w instalacji głębiej, czy coś wymieniać nie sprawdzając podstaw, a zła masa powoduje takie cuda.
 
     
 spidan
Zasłużeni
Beatka + 29.10.2010



Informacje
dolnoslaskie

LPG: Tak
Klub: Astra Club
Pomógł: 29 razy
Wiek: 46
Dołączył: 24 Maj 2008
Posty: 993
Skąd: Zgorzelec
Wysłany: 15 Marzec 2010, 20:42   
   Moje auto: ASTRA G


Finos dobrze prawi i nie ma sensu z Nim dyskutować. Może być nawet tak błacha przyczna jak źle lub niedokładnie zapięta kostka na lampie.
 
 
     
 darx1204



Informacje
LPG: Tak
Pomógł: 2 razy
Wiek: 36
Dołączył: 18 Cze 2009
Posty: 136
Skąd: Lędziny
Wysłany: 18 Marzec 2010, 23:42   

Dziękuje finos za rade pomogło jednak to było co mówiłeś:):) ale ta zima daje po d***e
 
 
     
 arcanis86


Informacje
LPG: Nie
Imię: Sebastian
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 25 Sie 2011
Posty: 75
Skąd: Chorzów
Wysłany: 1 Czerwiec 2013, 18:39   
   Moje auto: corsa b 1.2 16V


Witam podłączam się żeby nie zakładać nowego tematu ja mam taki problem że żarzy mi się kontrolka od migaczy na stałe czasami tak jakby zwarcie się robiło ale nie załączają się przy tym ani awaryjne ani same kierunki tylko po prostu kontrolka sama jak lekko poruszam wajchą to gaśnie i znowu to samo nieczęsty problem ale wkurzający miał ktoś taki problem ? pozdrawiam
 
 
     
 Zyzio
Zasłużeni
LukBud ajm jór fader


Informacje
slaskie

LPG: Tak
Imię: Krzysiek
Pomógł: 12 razy
Wiek: 42
Dołączył: 19 Mar 2009
Posty: 431
Skąd: Mikołów
Wysłany: 1 Czerwiec 2013, 18:50   
   Moje auto: VW Golf 4


Jak masz możliwość to podmień manetkę od kierunkowskazów i zobacz czy problem znikł jeżeli tak to wymień go koszt około 25zł na allegro bądź szrocie.Mi manetka padła jakiś czas temu objaw miałem podobny.
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa B - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Problematyka - Corsa B » Oświetlenie » Problem z kierunkowskazami Gdzie jest przerywacz? Corsa B
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.