To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Forum Opel Corsa - Fan Klub
Opel Corsa - forum, dyskusje, porady, poradniki, modele Opla Corsy, wszystko co związane z Oplem Corsą

Układ zawieszenia - Drży kierownica, ściąga w prawo

jacoo - 5 Październik 2015, 15:08
Temat postu: Drży kierownica, ściąga w prawo
Witam! od sierpnia posiadam Corse B, z silniczkiem 1.4, zrobiłem przez ten czas ok. 2tyś km i od samego początku auto sciąga lekko w prawo, przy jeździe po mieście (prędkosci do 70kmh) drży kierownica (powyżej tej predkosci drżenie ustaje), a przy wyzszych prędkosciach, tj. 100 i więcej robią się lekkie luzy na kierownicy. luz nie zwiększa sie razem ze wzrotem prędkości, gdyż jadąc 160 nie widzialem roznicy miedzy luzem obecnym a luzem przy powiedzmy 110kmh. Podejrzewałem końcówki drążków, półosie etc., jednakże nie występują żadne stuki, lub inne niepokojące dźwięki więc wykluczylem tę możliwości, lecz nie wiem czy słusznie. myślałem też nad zbierznością. szczerze mówiąc zbytnio nie mam czasu odstawić auta do mechanika, gdyż potrzebuje go codziennie. chciałbym aby forumowicze pomogli mi doszukać się usterki, wtedy w wolnej chwili to sprawdze. Zbliża się termin przeglądu, więc wolałbym to szybko naprawić bo nie wiem czy szerszeń przejdzie badanie techniczne z tą usterką, hehe. Pozdrawiam
DAMIAN1991 - 17 Październik 2015, 19:43

Lekkie ściąganie może byś spowodowane nie właściwą zbieżnością. Ewentualnie czymś skrzywionym. Bicie na Kierownicy. Luzy w zawieszeniu i nie koniecznie wyważone koła dobrze ?

Luz na kierownicy sprawdź Drążki i Końcówki drążków. rozważ czy nie masz Luzów na Krzyżaku czy samej Maglownicy ?

hojeczka - 25 Październik 2015, 00:02

jak lekko sciąga to może być nawet ciśnienie w ogumieniu kolego , potem można sprawdzić wyważenie kół jeśli ok to sprawdzić sprężyny z przodu mnie też brało na lewo ale tak minimalnie chyba z 3 miesiące tak przejechałem a okazało sie że sprężyna była pęknięta ale tak sie zablokowała że nie było jej słychać nawet na pierwszy rzut oka auto stało prosto więc :powodzenia:


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group