To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Forum Opel Corsa - Fan Klub
Opel Corsa - forum, dyskusje, porady, poradniki, modele Opla Corsy, wszystko co związane z Oplem Corsą

Układ hamulcowy - Linka hamulca ręcznego - wymiana Corsa B

Anonymous - 10 Luty 2009, 17:46
Temat postu: Linka hamulca ręcznego - wymiana Corsa B
KOledzy urwała mi sie linka hamulca ręcznego w Corsie B. Z tego co zaobserwowałem to jest to ten odcinek linki który idzie od dźwigni.. czyli ten pierwszy. Może ktoś opisać jak ją wymienić, jaki koszt i czy jest to pracochłonne??? Mile widziane zdjęcia. Pozdrawiam i z góry dziekuje.
Anonymous - 10 Luty 2009, 23:14

Jak kupiłem swoją corsinę to też musiałem wymienić tą linkę. O ile dobrze pamiętam pod samochodem przy dźwigni nie było większych problemów. Złączka która łączy 2 linki może być skorodowana więc tu mogą być pewne problemy z wykręceniem śruby do regulacji no i trzeba ściągnąć z tyłu bęben i szczęki hamulcowe żeby zaczepić linkę o szczękę. Ogólnie największe problemy może stworzyć rdza jeśli jest a tak to wymiana jest w miarę prosta. Co do ceny to tylko koszt linki ale tego to już nie pamiętam ;) ) Pozdro ;p
west - 11 Luty 2009, 09:54

koszty

36,99 zł za komplet dwóch linek

Kod:
http://allegro.pl/item528923430_linka_hamulcowa_hamulca_recznego_opel_corsa_b.html

Anonymous - 11 Luty 2009, 10:07

Ja też niedawno wymieniałem. KOszt u mnie był trochę większy, bo kupowałem w sklepie...około 80zl za komplet...ale ile sie nadenerwowałem przy wymianie to dużo by gadać. Odczepienie przy dźwigni to nie problem...ale odkręcenie przy napinaczu...koszmar, było tak zardzewiałe, że ani wd-40, ani zamrażacz..nic nie pomogło..więc wyciąłem i zrobiłem po swojemu...musisz ściągnąć bębny, żeby odczepić przy kołach na zaczepach..uważaj na uszczelki...lubią pękać i się rozsypywać..troche zabawy z tym jest...ale moim zdaniem beznadziejne jest rozwiązanie jeśli chodzi o hamulec ręczny..niby wszystko nowe, wyregulowane ale i tak łapie na jedno koło.. :devil:
Anonymous - 18 Luty 2009, 13:55

Mnie wyszlo za linki 50 zl w sklepie i roboty 5 godz i duzo nerwow
Anonymous - 18 Luty 2009, 15:04

to nastraszyliście :kwasny: mnie jutro czeka wymiana, bo naciąganie już nie ma sensu...
Anonymous - 18 Luty 2009, 17:47

Ja spędziłem mniej czasu na mrozie..a efekt jest taki że na jedno koło w ogóle nie łapie..nawet jak nożnym hamuje...wię czeka mnie dłuższa robota..jak się ociepli. Teraz mam to gdzieś. Ale wymiana to rzeczywiście ruski patent w corsie b.
Anonymous - 8 Maj 2009, 15:28

Witam!
nie chcę zaśmiecać forum,więc postanowiłem się podpiąć pod ten temacik.
więc tak.w mojej corsinie w ogóle nie reaguje ręczny.jak go zaciągam to tak jak by wogole linki nie było. dziś wszedłem do kanału, zaglądam pod nadwozie i zauważyłem takie zjawisko:otóż gdy zaciąga się ręczny to rusza się tylko ta linka która dochodzi do pierwszego łączenia(tu zaraz przy dźwigni,na tym złączeniu) a dalej ta w peszelku nawet sie nie rusza,chodzi z całym tym peszlem.Czy trzeba ją wymienić?
i czy regulacja ręcznego to tylko tą śrubą nad belką czy można też gdzieś indziej podciągnąć?

a i czy można kupić ten sam "mechanizm regulujący" chodzi mi o tą blachę w którą się wkręca tą linkę od prawego (lub lewego,nie wiem jak to się mówi,nigdy nie mogę zapamiętać.no wiecie o którą,tą krótszą linke :) ) koła.bo nie moge za chiny wykręcić tej śruby:/juz jest tak omknięty ten uchwyt przy tej lince że nie mam jej czym przytrzymać! :kwasny:

PROSZĘ O SZYBKĄ POMOC!Jutro chciałbym ją wymienić albo przeczyścić.

pozdrawiam.

creto - 11 Listopad 2009, 20:19

Mam takie pytanko. Czy aby zdjąć Linke z dźwigni to trzeba tapicerkę zwalać czy można to zdjąć bezpośrednio z pod samochodu.
Corsa B

Anonymous - 11 Listopad 2009, 20:25

bezpośrednio spod samochodu.
Anonymous - 16 Marzec 2010, 09:47

witam wszystkich. mam problem z założeniem linki. podłączyłem już w bębnach, ale nie mogę połączyć z dzwignią? brakuje z 5 cm. co źle robię? może jeszcze coś poluzować? nic przy lewarku nie robiłem.. :beksa:
:beksa: :beksa: :krzyk:

west - 16 Marzec 2010, 10:50

porównaj starą linkę z nową czy są tej samej długości...
trajano - 17 Lipiec 2010, 20:19

A jak naciagnąć linkę? Gdzie szukać śruba od tej regulacji?
WojT90 - 17 Lipiec 2010, 20:27

hah jestem w temacie :) dziś to robiłem. naciąg jest pod spodem w miejscu gdzie łączy się prawa linka z lewą :)
trajano - 18 Lipiec 2010, 08:18

Czyli w okolicy lewego koła? Bo u mnie linka wychodzi z dźwigni, dołem zakręca do lewego koła i tam właśnie rozchodzi sie na oba koła. Tylko nie przyszło mi do głowy żeby tam regulacji szukać. Czy zrobiłeś to z kanału czy wystarczy podnieść samochód?
WojT90 - 18 Lipiec 2010, 08:44

My robiliśmy to z kanału zdecydowanie wygodniej, a czy się da bez tego nie wiem :D nie próbowaliśmy
trajano - 23 Lipiec 2010, 11:00

Wymieniłem linkę idącą od prawego koła do łączenia obu linek. Wymiana była nawet prosta bo linka zwyczajnie mi się urwała przy próbie naciągnięcia jej. Gdy założyłem lnikę okaząło sie, ze brakuje mi kilka centymatrów :uuu: no ale wystarczył odkręcić śrub prawie na maksa i lekko naciągnąć linkę ręką. Dodatkowo najlepiej jest wlożyć linkę od strony bębna, wtedy bardzo dobrze i bez problemu wpasuje się uszczelka prowadząca linkę z bębna pod podwozie.
Jedna linka wymieniona, druga musi poczekać do powrotu z wakacji :hurra:



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group