To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Forum Opel Corsa - Fan Klub
Opel Corsa - forum, dyskusje, porady, poradniki, modele Opla Corsy, wszystko co związane z Oplem Corsą

Układ elektryczny, zapłon - [Elektryka] "Samochód z kluczem" świeci po ładowan

kuba~ - 1 Luty 2014, 13:35
Temat postu: [Elektryka] "Samochód z kluczem" świeci po ładowan
Witam,

Ostatnimi czasy, ładowałem akumulator przed zimą i wszystko było w porządku, ale po naładowaniu świeciła kontrolka "samochód z kluczem", która oznacza błąd instalacji elektrycznej itp. (to co wyczytałem w instrukcji). Później kontrolka zniknęła.
Wczoraj musiałem naładować akumulator i znowu ta sama sytuacja. Kontrolka się na razie świeci.

Czemu tak się dzieje? Sprawdzałem bezpieczniki i są ok.

Milion - 2 Luty 2014, 06:42

Lampka się zaświeci jeśli komputer wykryje jakieś nieprawidłowości. Potem Ci znika, bo po kilku odpaleniach komputer stwierdza że już w sumie mu przeszło ;)
A co jest powodem tej nieprawidłowości (czyt. błędu) - to już trzeba by podłączyć auto pod komputer i odczytać nr błędu.

Sprawdz czy działa u ciebie odczyt błędów metodą gaz-hamulec. Opis znajdziesz - zapytaj gógla o "odczytywanie błędów metodą gaz-hamulec corsa".

kuba~ - 2 Luty 2014, 15:33

niestety, metoda gaz hamulec powoduje tylko miganie kontrolki. odczekałem 10 sekund, ale cały czas tak samo migała - jednostajnie, równe odstępy.

zauważyłem, że mam nie sprawną jedną żarówkę od świateł postojowych, może być to przyczyna, że ta kontrolka się świeci?

Milion - 3 Luty 2014, 18:13

Jeżeli znowu zapali się kontrolka MIL, to znowu wykonaj test gaz-hamulec. Najlepiej nagraj telefonem całą procedurkę w jaki sposób miga ta kontrolka, może ktoś to zdekoduje i będzie coś wiadome.

W corsie C raczej nie jest to możliwe by żarówka dawała błąd komputera. Byćmoże w CD, ale nie w CC.



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group