To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Forum Opel Corsa - Fan Klub
Opel Corsa - forum, dyskusje, porady, poradniki, modele Opla Corsy, wszystko co związane z Oplem Corsą

Silnik i osprzęt - [ Silnik] Opel Corsa A - ogromne spalanie

przemlud - 25 Listopad 2013, 16:49
Temat postu: [ Silnik] Opel Corsa A - ogromne spalanie
Witam. Jestem posiadaczem opla corsy A z 91r. Silnik 1.4i 60kM. Mam problem z tym autem ponieważ było zatankowane za 100zł (~16litrów) i zrobiłem tym autem 112,5 kilometra dokładnie.
Co może być przyczyną tak wielkiego spalania jak na takie autko ? (ciśnienie opon w porządku, wymienione wszystkie filtry)

yosh - 26 Listopad 2013, 13:36

Może tylko lambda , a może gubi paliwo jakimś przewodem paliwowym .
dzyna2000 - 26 Listopad 2013, 15:05

Może być dużo przyczyn: zepsuty silniczek krokowy ,lambda (jak pisał przedmówca),impulsator,nieszczelny układ podciśnień.

Pomarańczowa kontrolka zwana check-iem przypadkiem się nie zapala podczas jazdy???

przemlud - 26 Listopad 2013, 20:40


taka lampka mi się świeci często gęsto podczas jazdy to ta?

yosh - 26 Listopad 2013, 22:23

Owszem to ta lampka , i w zasadzie od tego należało zacząć ;)
Odczytaj błędy u kogoś kto posiada interfejs lub odczytaj błędy przy pomocy zworki (kody błyskowe)
Instrukcję do czytania kodów błyskowych znajdziesz w linku poniżej :

http://forum.opel24.com/t...rolka-silnika/#

Zwarcie niewłaściwych styków może spowodować uszkodzenie sterownika , dlatego upewnij się że zwierany w 10cio stykowym złączu konektor A jest połączony z bazowym przewodem , poza tym po dokładnych oględzinach złącza powinieneś znaleźć na nim literowy opis pinów .
Nie zwieraj styków zanim nie upewnisz się że zwierasz styki A i B .

oponcza - 26 Sierpień 2014, 10:52

moja też mega dużo zaczęła palić ale nie aż tyle co twoja :D
Kazamaty - 15 Grudzień 2014, 10:07

Ja miałem kiedyś problemy z wtryskiem i spalanie skakało mi do 12L na 100 i nie opłacało mi się naprawiać kosy i ją sprzedałem :P


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group