To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Forum Opel Corsa - Fan Klub
Opel Corsa - forum, dyskusje, porady, poradniki, modele Opla Corsy, wszystko co związane z Oplem Corsą

Układ elektryczny, zapłon - [Elektryka] Zegarek gaśnie przy zapaleniu świateł

Onomato93 - 30 Wrzesień 2013, 12:27
Temat postu: [Elektryka] Zegarek gaśnie przy zapaleniu świateł
Witam. Niedawno stałem się nabywcą Corsy B z silnikiem 1.4 autko niestety miało uszkodzony zegarek. Zaczynam modyfikować i poprawiać Crosine więc zakupiłem nowy zegarek z nadzieją że w końcu będzie działał. Po podłączeniu i włączeniu zapłonu ukazało się to co powinno być czyli godzina, data i temperatura. Moja radość nie trwała długo gdyż po zapaleniu świateł zegarek całkowicie gaśnie. Dodam że czytałem że trzeba podkręcić tam coś o tym żeby jaśniej świeciło. Niestety wszystko jest na maksa a zegarek przy włączonych światłach nadal nie świeci. Czy wiecie co może być tego przyczyną? Proszę o pomoc!
Milion - 1 Październik 2013, 20:35

http://www.thecorsa.co.uk...-schematic.html

sprawdź czy po włączeniu świateł na pinie 6 pojawia się 12V, sprawdź też pin 7 - illumination pin (podświetlenie)

ale jeśli tid całkowicie gaśnie, to to mi bardziej na jakieś zwarcie wygląda. Warto posprawdzać czy między pinami wiązki nie ma jakiś zwarć...

byłoby rewelacyjnie wstawić Twój tid do innej corsy by się upewnić czy jest z nim ok.

Hunted - 2 Październik 2013, 16:33

Miałem podobnie, źle podłączone radio było winą. Sprawdź lub spróbuj inaczej je podpiąć, albo odłącz na chwile i sprawdź czy pomogło.
Raf02 - 2 Październik 2013, 20:37

A jest jakiś sposób na date, żeby nie znikała jak się włączy radio? (radio niefabryczne)
Milion - 3 Październik 2013, 20:24

jest. odepnij od kostki kabelek ANT+ (12V po włączeniu radia) - w TID z oryginalnym radiem sygnał ten jest wykorzystywany do tego by w miejscu daty na TIDzie szły dane z RDS-u. Mając inne radio TID oczekuje na dane, które nie są wysyłane i dlatego nic nie widać.
Raf02 - 3 Październik 2013, 21:49

Chodzi o ten nr. 7 ?

Na stałe można go odpiąć tak? wszystko będzie dobrze? radio nie będzie gubić pamięci i grać bez kluczyka w stacyjce?

yosh - 4 Październik 2013, 00:31

Jeśli dobrze pamiętam kabelek zasila jeszcze wzmacniacz anteny , dlatego najrozsądniej byłoby wypiąć go przy wyświetlaczu TID .
Milion - 5 Październik 2013, 16:14

na tym miniaturowym zdjęciu nie widzę. Yosh ma rację :)
yosh - 5 Październik 2013, 20:26


Zmieniłem opis i zaznaczyłem na rysunku .
Pamiętaj że szkic przedstawia gniazdo radia , nie kostki iso .
Trzeba odłączyć drugi koniec zaznaczonego przewodu czyli przy wyświetlaczu , powinien tam mieć to samo ubarwienie co piątka przy kostce zasilania iso .



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group