To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Forum Opel Corsa - Fan Klub
Opel Corsa - forum, dyskusje, porady, poradniki, modele Opla Corsy, wszystko co związane z Oplem Corsą

Karoseria - Problem z odkręceniem wycieraczki

peter221 - 26 Kwiecień 2013, 12:40
Temat postu: Problem z odkręceniem wycieraczki
Bezproblemowo zdjąłem osłonkę z wycieraczki, odkręciłem kluczem 13stką pierwszą śrubę z podkładką, niestety nie mam pomysłu co zrobić dalej, by ściągnąć wycieraczkę. Wydaje się być zapieczona, pryskałem wd40 i boję się za mocno podważać, bo mam wrażenie że wyrwę coś co jest pod wycieraczką - podejrzewam, że silniczek.

Dodam, że odkręcam wycieraczki, bo chcę wymienić filtr przeciwpyłkowy, aczkolwiek widziałem kiedyś, że mechanik wymieniał mi go bez odkręcania wycieraczek.

Corsa B 1999 wersja 5d z klimą.

boniek1993 - 26 Kwiecień 2013, 15:20

Nie wiem jak on to zrobił bez zdejmowania wycieraczek i podszybia. Wyprostuj wycieraczkę tak jak do mycia auta, wsadź płaski rowerowy klucz pomiędzy wycieraczkę a ten sworzeń, szarpnij i nie ma bata żeby zeszło.
peter221 - 26 Kwiecień 2013, 15:26

ten mechanik, a raczej gość od klimy, zrobił to tak, że pamiętam, że mocno wyginał jakiś element, chyba plastikowy, też dziwiłem się, że mu to tak ciężko szło.


ok, udało się zmienić filtr, wycieraczki rzeczywiście ładnie zeszły.
co do tego gościa, to od biedy da się go wcisnąć ten filtr. między plastikiem podszybia a plastikiem nad filtrem jest trochę miejsca i od biedy można wcisnąć tam filtr.



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group