To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Forum Opel Corsa - Fan Klub
Opel Corsa - forum, dyskusje, porady, poradniki, modele Opla Corsy, wszystko co związane z Oplem Corsą

Układ elektryczny, zapłon - Corsa c 1,3 cdti czujnik ciśnienia atmosferycznego

artijan - 30 Styczeń 2013, 17:45
Temat postu: Corsa c 1,3 cdti czujnik ciśnienia atmosferycznego
Witam mam takie pytanie związane z lokalizacją czujnika ciśnienia atmosferycznego,w czasie jazdy nagle samochód stracił moc, po chwili zapaliła się kontrolka serwisowa,samochód przeszedł w tryb awaryjny.Po wyłączeniu silnika kontrolka serwisowa zgasła lecz zapaliła się kontrolka emisja spalin(obrazek silnika świeci na żółto).Udałem się na komputer i okazało się że występuje błąd po108 opisany jako za wysokie ciśnienie doładowania,oraz po106 nieprawidłowa wartość ciśnienia atmosferycznego.Moje pytanie dotyczy lokalizacji czujnika ciśnienia atmosferycznego,w internecie piszą że znajduje się w filtrze powietrza,lecz ja tam go nie znalazłem,jedynie przepływomierz tam jest zamontowany.
Romuluss - 30 Styczeń 2013, 20:39

To były błędy stałe czy sporadyczne? Czy diagnosta zrobił z Tobą jazdę próbną i sprawdził ciśnienie doładowania podczas jazdy (3 bieg i gaz do podłogi)?

Podejrzewam, że zacina Ci się "gruszka" (siłownik sterujący pracą turbiny) przy turbinie, nie wyłącza jej, przez co turbina doładowuje na maksimum cały czas. Więc sterownik silnika przechodzi w tryb serwisowy, żeby czegoś nie uszkodzić.

artijan - 31 Styczeń 2013, 18:51

Dzisiaj sprawdziłem ciśnienie doładowania,na pełnym gazie mam około 0,9 bar,to chyba trochę
mało,co do gruszki to podłączyłem ją pod kompresor i po podaniu ciśnienia 1,7 bara cięgno porusza się płynnie a więc sterowanie działa.

Romuluss - 31 Styczeń 2013, 21:36

Ciśnienie doładowania myślę, że jest na dobrym poziomie (większość cywilnych silników pracuje na wartościach 1-1,2 bara).

Gruszka pracuje przy podciśnieniu, sprawdź układ sterowania (szczelność przewodów, zawór sterujący). Tłok gruszki powinien dać się ruszyć ręką (w corsach jest do niego trudny dostęp).

O to powinienem zapytać na początku, czy po skasowaniu błędów, podczas diagnostyki zostały sprawdzony testerem wartości ciśnień wskazywane przez owe czujniki na zgaszonym silniku? Wartości ciśnień mają odpowiadać ciśnieniu atmosferycznemu.

artijan - 11 Luty 2013, 11:38

Usterka usunięta, wymiana czujnika ciśnienia doładowania,cena 124zł zamiennik.
GronekGnk - 22 Styczeń 2014, 17:56

moje pytanie gdzie jest ten czujnik ciśnienia doładowania ? dokładnie w którym miejscu macie jakieś screeny ? słyszałem że można go wyczyścić, mam takie same problemy po 3 tys włącza się tryb awaryjny ...


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group