To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Forum Opel Corsa - Fan Klub
Opel Corsa - forum, dyskusje, porady, poradniki, modele Opla Corsy, wszystko co związane z Oplem Corsą

Układ paliwowy - Filtr paliwa

wojtas_7 - 15 Styczeń 2013, 20:37
Temat postu: Filtr paliwa
Witajcie
Jak zmienić filtr paliwa w dieslu aby nie zapowietrzyć układu?A jak go zapowietrzę to jak poznam czy jest zapowietrzony i gdybym go już zapowietrzył niestety to jak go odpowietrzyć?

arcanis86 - 15 Styczeń 2013, 20:48

ja przy benzynie wymieniłem normalnie przy zgaszonym silniku i się nie zapowietrzył wydaje mi się że zapowietrzył by się wtedy gdybyś ściągnął filtr i załączył silnik ja po wymianie musiałem chwilę pokręcić żeby nowy filtr zassał paliwo ale jak jest przy dieslu nie jestem pewien nie chcę w błąd wprowadzać :)pozdro
Yogi97037 - 15 Styczeń 2013, 21:00

wyciągasz filtr wkładasz nowy do niego możesz ewentualnie nalać ropy i odpalasz co wy z tym zapowietrzaniem układu już któryś raz o tym słyszę wcześniej ktoś mówił ze w benzynie się zapowietrzy przecież to jest cześć układu należąca do n. ciśnienia...
DAMIAN1991 - 15 Styczeń 2013, 21:12

Na wyłączonym silniku wyciągasz Filtr paliwa. Do nowego wlewasz ropy (to konieczne) potem zakładasz filtr i odpalasz... Wtedy nie powinno nic się stać... Diesle są się w Stanie zapowietrzyć bo to trochę inaczej zbudowany układ paliwowy.. A ponadto zapowietrzenie pompy następuje jak Diesel nie ma ropy.. Dlatego zalewanie filtra ropą
Yogi97037 - 15 Styczeń 2013, 21:37

wcale nie jest konieczne zalewanie filtra ropą nie raz wymieniałem co prawda przy CR ale tam tym bardziej można bać się zapowietrzenia bo występuje dużo wyższe ciśnienie i nigdy nie było problemów.
DAMIAN1991 - 15 Styczeń 2013, 21:48

Dobra może nie konieczne.... Ale Jak to mówią "lepiej dmuchać na zimne" Zalewanie go to nie udręka i nie trwa wieków wiec na pewno nie zaszkodzi
Yogi97037 - 15 Styczeń 2013, 21:51

nie no masz rację lepiej zalać na praktykach jak wymieniałem to się nie zalewało nigdy ostatnio u kolegi robiłem mały przeglądzik w A6 i wymieniałem to też zalałem dlatego napisałem od razu że:
ewentualnie może zalać

Tak czy tak operacja jest prosta i dasz sobie radę

wojtas_7 - 22 Styczeń 2013, 19:23

Filtr wymieniony i zalewałem.Na filtrze na tej kopule u góry jest nakrętka na klucz 10mm do czego on jest?Jak go odkręcam to wychodzi powietrze
DAMIAN1991 - 22 Styczeń 2013, 20:57

Właściwie Sam sobie odpowiedzialeś... To odpowietrznik...
wojtas_7 - 27 Styczeń 2013, 19:17

Ok ale mam go odkręcać aż powietrza nie będzie?Bo odkręcałem i zakręcałem 5 razy i dalej powietrze było


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group