To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Forum Opel Corsa - Fan Klub
Opel Corsa - forum, dyskusje, porady, poradniki, modele Opla Corsy, wszystko co związane z Oplem Corsą

Silnik i osprzęt - Wymiana uszczelki miski olejowej Corsa 1.0 12v

Djpawssio - 26 Kwiecień 2012, 16:45
Temat postu: Wymiana uszczelki miski olejowej Corsa 1.0 12v
Witam Panowie będę wymieniał uszczelkę miski olejowej w silniki 1.0 12v zobaczyłem że miska olejowa jest przykręcona z boku do skrzyni biegów moje pytanie jest takie jak odkręce te śruby nic się nie stanie ?

[ Dodano: 27 Kwiecień 2012, 21:12 ]
Jak widać nikt nic nie wie na ten temat he :) więc dziś wziełem się za robotę miskę odkręciłem lecz nie mogłem jej wyjąć bo przeszkadza układ wydechowy zaczełem odkręcać obejmę katalizatora jedną śrubę odkręciłem drugiej niestety nie udało mi się walczę z nią :) odkręciłem także katalizator od kolektora wydechowego ciężko było ale jakoś poszło, żeby dostać się do jednej z śrub musiałem zdemontować filtr oleju cały z obudową trzyma się na 3 śrubach, została mi ta jedna śruba ostra z nią walczę lecz nic dziś i tak nie zdziałam jutro część dalsza mam nadzieję że końcowa. Dodam że koszt takiej uszczelki to 35zł w sklepie 29zł na alledrogo.

[ Dodano: 28 Kwiecień 2012, 21:09 ]
A więc tak nie walczyłem z tą śrubą tylko przeciełem śrubę od obejmy katalizatora i wszystko poszło ok. Dziękuję za bardzo szczegółowe odpowiedzi.

slawek7 - 1 Czerwiec 2013, 15:37

Czy możesz napisać jak w końcu poradziłeś sobie z wymianą uszczelki miski? Czy robiłeś to na kanale czy da radę z ziemi.

Wiem że nikt nie pisał jak pytałeś, ale jakbyś dał radę coś opisać?

Milion - 1 Czerwiec 2013, 18:59

1) musisz odkręcić katalizator od kolektora - bez kanału bardzo ciężko by było.
2) jak kumpel zdejmował mi miskę, to nie odkręcał filtra oleju. tylko śruby dookoła miski.

nie jest to trudne, ale kanał bardzo przydatny dla wygody dojścia do wszystkich śrub.

tatamiś - 24 Październik 2014, 09:48

Milion napisał/a:
1) musisz odkręcić katalizator od kolektora - bez kanału bardzo ciężko by było.
2) jak kumpel zdejmował mi miskę, to nie odkręcał filtra oleju. tylko śruby dookoła miski.

nie jest to trudne, ale kanał bardzo przydatny dla wygody dojścia do wszystkich śrub.


Kupiłem ostatnio miskę na http://www.motocentrum.pl/miska-olejowa,100512,wk i ta instrukcja okazała się bardzo pomocna. Dzięki! :)



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group