To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Forum Opel Corsa - Fan Klub
Opel Corsa - forum, dyskusje, porady, poradniki, modele Opla Corsy, wszystko co związane z Oplem Corsą

Wyposażenie wnętrza - trzeszczenie tył - Corsa C 3D

słonik - 23 Wrzesień 2010, 22:50
Temat postu: trzeszczenie tył - Corsa C 3D
Witam
Zauważyłem, że jak jadę z większą prędkością (no albo małą a np, jest leżący policjant) to z tyłu auta słychać charaktertyczne chrobotanie/trzeszczenie.
Wcześniej byłem na przeglądzie - tylne amortyzatory (jeżeli ten test można traktować poważnie) wyszły po 51% i 48%.
Co to może być? Coś z amorkami? Sprężyny?
Pozdrawiam

Kisztan - 27 Wrzesień 2010, 14:06

Może plastiki w bagażniku?
Anonymous - 27 Wrzesień 2010, 14:27

Miałem podobne objawy. Uszczelkę tylnej klapy bagażnika spryskałem silikonem w sprayu. Pomogło na kilka miesięcy.
słonik - 27 Wrzesień 2010, 15:29

Hmm spróbuje. Dźwięk jednak dochodzi jakby z amorków. Czytałem, że może być to też jakieś żelastwo na amorkach (guma która się starła).
ccsport - 9 Październik 2010, 20:08

witam, wszystkich forumowiczów.

Jestem tutaj nowy, ale może uda mi się pomóc . W mojej corsie trzeszczała tylna pólka na zawiasach - sposób na wyeliminowanie tego irytującego problemu jest może mało oryginalny, ale skuteczny... przynajmniej w moim przypadku :) A więc zawiasy, bolce, na które wsuwana jest pólka posmarowałem lekko smarem następnie okleiłem je taśmą malarską (powstały jakby tulejki, które eliminują ocieranie plastiku o plastik), efekt był rewelacyjny, trzeszczenie zostało wyeliminowane w 90 procentach :gutt2: po za tym skrzypiał mi amortyzator z tyłu, wystarczyło nasmarować go olejem w sprayu (najlepiej podnieść autko na lewarku żeby amorek maksymalnie się rozciągnął, wtedy smarujemy miejsce w którym tuleja przechodzi przez gumę w amorku... nie wiem jakby to lepiej opisać)


Mam nadzieję, że komuś moja rada się przyda. pozdrawiam.

rysio47 - 11 Październik 2010, 13:54

Miałem to samo w swojej Corsie .Po wymianie amortyzatorów trzeszczenie ustało.
KubaK - 11 Październik 2010, 15:08

Mam coś takiego na większych nierównościach szczególnie gdy jedno kolo jest wyżej od drugiego tylnego. Wymienione amorki na nowe, podkładki pod sprężyny nowe - gumowe. Dźwięk dalej występuje i zastanawiam się teraz czy to nie dochodzi gdzieś z mocowań stabilizatora... Jak do tego dojdę to się podzielę ;)


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group