To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Forum Opel Corsa - Fan Klub
Opel Corsa - forum, dyskusje, porady, poradniki, modele Opla Corsy, wszystko co związane z Oplem Corsą

Układ hamulcowy - Wymiana klocków hamulcowych

Karolus2603 - 23 Wrzesień 2010, 15:20
Temat postu: Wymiana klocków hamulcowych
Witam. Nie mam zielonego pojęcia jak wymienić klocki hamulcowe w mojej corsie. Szukałem na forum ale nic takiego nie mogłem znaleść. Jeśli coś jest na ten temat podajcie a jak nie to proszę o pomoc.

[ Dodano: 23 Wrzesień 2010, 18:06 ]
chodzi mi jak zdjąć zacisk bo nie daje rady. Po prostu nie daje rady z tym. Wiem ze to banalne ale jeszcze tego nie robiłem. Pomożecie?

dudu - 23 Wrzesień 2010, 19:37

powinno pomóc. Znalazłem to w 3 minuty szukania na google:
http://www.astra.auto.pl/content/view/300/40/

Karolus2603 - 8 Październik 2010, 18:41

dudu, dziekuje, bardzo mi to pomoglo ( dalem pomogl ) ale teraz mam nastepny problem.

Klocki zmienilem, wszystko elegancko czas na jazde probna. Wsiadam do auta naciskam pedal hamulca, wpada w podloge ;/ pomyslalem, spoko, moze musi sie dotrzec wszystko do siebie. Podeptalem pedal hamulca i jest dobrze. Odpalam auto znow miekki pedal ;/ , ale pomyslalem ze trzeba tak pompowac pedalem hamulca bo wtedy dziala serwo. No spoko. Wyjezdzam z garazu hamuje przod hamuje gorzej niz przed wymiana. No to popompowalem troche i jest spoko. Pierwszy wyjazd na droge. Powyzej 10km/h da sie uslyszec charakterystyczne szuranie z okolic kol ( pomyslalem ze klocki musza sie ulozyc do tarcz ). Z predkoscia 30km/h pojechalem do sklepu. Kupilem piwo na ktore zasluzylem po skonczonej pracy. Chce wracac do domu, ale moje zdziwienie bylo bardzo wielkie kiedy pedal hamulca znowu wpadal w podloge. Popompowalem troche pedal hamulca i hamuje, ale dalej szuranie.

I teraz jest tak za kazdym razem. Po kazdym odpaleniu auta, musze pompowac pedalem hamulca zeby hamulce przednie dzialaly ( tyl dziala bez zarzutu ), no i te szuranie.

Czyżby padlo serwo ? Moze trzeba odpowietrzyc je ? Czy tak jest po kazdej wymianie ? A moze cos jeszcze innego ?

Prosze o szybka odpowiedz, poniewaz autko jest mi potrzebne na jutro do pracy :) ( mam cala noc zeby cos wykombinowac ;) )

Pozdrawiam i przepraszam za dlugi post :)


Post nie zgodny z regulaminem. Na forum należy bezwzględnie używać polskich znaków diakrytycznych (ą, ę, ć, ż itp), oraz stosować się do zasad ortografii i gramatyki. Poprawia to czytelność i umożliwia szybsze rozwiązanie problemu. Proszę poprawić post.

[ Dodano: 9 Październik 2010, 14:01 ]
Mała poprawka. Pedał hamulca wpada do podłogi i prawie nie hamuje jak również pedał powoli odbija. Proszę o pomoc bo nie wiem co zrobić. Czy hamulce mi się zapowietrzyły? Jak tak to w jakiej kolejności je odpowietrzać?

wojtas_7 - 21 Październik 2010, 21:10

Kolego a w ogóle odpowietrzałeś hamulce?
Jeżeli nie to zaczynaj od tylnego koła najdalej położonego od zbiorniczka czyli tylnego prawego koła.
Podpompój,przytrzymaj pedał hamulca i okręć odpowietrznik przy kole aż płyn hamulcowy będzie się wylewał bez powietrza.Powtarzaj tak ze 3,4 razy na każdym kole.
No i musi ktoś Ci pomóc :)



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group