To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Forum Opel Corsa - Fan Klub
Opel Corsa - forum, dyskusje, porady, poradniki, modele Opla Corsy, wszystko co związane z Oplem Corsą

Układ hamulcowy - problem z hamulcami

corsina - 29 Kwiecień 2010, 11:02
Temat postu: problem z hamulcami
Cześć
Mam problem z hamulcami. Wymieniałem kompletne hamulce z tyłu (bębny, szczęki, cylinderki, łożyska) oraz amortyzatory też tył i mam problem. Gdy jadę powyżej 60km/h i hamuje to cały tył dostaje takich wibracji że szok, takie coś występuje jak zauważyłem tylko na rozgrzanych hamulcach
oraz gdy hamuje mocniej lecz przy słabym hamowaniu też ale nie aż tak. I przy prędkości
60-65 bez hamowania też występują te wibracje. Myślałem że to felgi ale założyłem, wyważyłem nowe i też to występuje. Na starych hamulcach też były takie wibracje ale prawie nie odczuwalne a teraz to masakra.

Bania26 - 29 Kwiecień 2010, 11:19

Witam, ja miałem to samo tylko, że po wymianie okładzin, cylinderków, wszystkich sprężynek na nowe, póki było wszystko stare samochodzik hamował elegancko, bez żadnych wibracji i bez pulsowania pedału hamulca, po wymianie hamuje a tu pedał hamulca pulsuje samochodem trzęsie, ale czuć to było tylko przy dużych prędkościach.. to poszedłem dalej wymieniłem bębny razem z łożyskami - to samo.. więc dałem sobie spokój zrobiłem kilkaset kilometrów i wszystko znikło... kolega mechanik mówił, że być może wina była nowych okładzin - po prostu musiały się ułożyć i dotrzeć.. teraz samochód hamuje bardzo dobrze.. jedyna rzecz której żałuję to prawdopodobnie niepotrzebna wymiana bębnów.. ale za to ładnie wyglądają :)
corsina - 29 Maj 2010, 21:47

Koledzy pomóżcie bo już nie mam siły do tych hamulcy. Zrobiłem już 3tys. km i problem dalej występuje. Jedynie co mogę dodać to gdy się hamuje mocno to wtedy nie ma prawie wibracji a są tylko przy normalnym hamowaniu.
Próbowałem już wielu rozwiązań z regulacją ale to nic nie daje. Założyłem nawet wczoraj stare bębny bo myślałem że te są krzywe czy coś ale na starych jest to samo. I na pedale czuje pulsowanie.
Co to może być? Pomocy!!

Bania26 - 30 Maj 2010, 17:05

Witam, może spróbuj zmienić szczęki.. :uuu: a najlepiej jak masz stare to je załóż i zobacz jak będzie się hamowało.. jak będzie dobrze to masz przyczynę.
corsina - 30 Maj 2010, 18:10

No właśnie nie mam starych, ale one były już tak starte że same blachy były.
Nie wiem już co robić to jest bardzo denerwujące te wibracje.

west - 30 Maj 2010, 20:28

a może to wina amortyzacji a nie hamulców? sprawdź czy jest wszystko prawidłowo podkręcone
Piter503 - 31 Maj 2010, 09:42

a sprawdź może jeszcze przednie tarcze, mi pulsował hamulec jak wymieniłem klocki do starych tarcz( niestety z rantem) z przodu. Problem ustąpił po wymianie na nowe!
corsina - 1 Czerwiec 2010, 17:09

Tarcze mam nowe. Dopóki nie wymieniłem z tyłu hamulcu to wszystko było OK.

Chłopaki chyba znalazłem rozwiązanie. Wydaje mi się że mam za duży otwór w feldze ten co wchodzi na piaste. I mam pytanie czy mogę dać pierścienie centrujące na stalowe felgi? Chodzi mi o coś takiego pierścienie

FRUP90 - 7 Czerwiec 2010, 18:57

a Kolego jak wymieniłeś te szczęki na nowe to od razu zaczołes gwałtownie i mocno hamować ?
corsina - 10 Czerwiec 2010, 16:15

Normalnie hamowałem. Może dwa razy tylko przyhamowałem mocniej żeby sprawdzić czy dobrze hamuje.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group