To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Forum Opel Corsa - Fan Klub
Opel Corsa - forum, dyskusje, porady, poradniki, modele Opla Corsy, wszystko co związane z Oplem Corsą

Silnik i osprzęt - Corsa B 1.0 puszka filtra powietrza

opelcorsab1993 - 6 Kwiecień 2010, 11:46
Temat postu: Corsa B 1.0 puszka filtra powietrza
Chciałbym się dowiedzieć do czego jest to coś zaznaczone na zdjęciu w silniku 1.0?
Bo chciałem według waszego manuala podziurawić puchę dla lepszego dźwięku i stąd moje pytanie: czy dziurawa pucha nie wpłynie na prace przepływomierza i co to za mniejsza puszka?

Bania26 - 6 Kwiecień 2010, 12:39

nie niszcz na darmo puchy bo ci tylko więcej brudu będzie zasysać, a dźwięku i tak nie będziesz miał takiego jak byś chciał, właściwie to żadnego efektu nie uzyskasz.. już lepiej sobie wymień tłumik końcowy na jakiś sportowy, a tak na marginesie, jakiś czas temu wymieniłem tłumik końcowy bo pordzewiał ( był jeszcze oryginalny ) na jakiś tani zamiennik za 130zł i mam nawet miły efekt delikatnego mruczenia, czego nawet się nie spodziewałem... oryginał takiego dźwięku nie dawał.. był cichszy :)
west - 6 Kwiecień 2010, 12:59

3 cylowe silniki niestety nie chodzą i nie buczą tak ładnie jak 4 cylindrowe,
tak jak kolega Bania napisał, nie dziuraw puszki....
kiedyś jak będziesz chciał sprzedać auto co powiesz potencjalnemu nabywcy?

Możesz zastosować filtr stożkowy ale...
http://www.klubcorsa.pl/t...corsie-vt37.htm

Poczytaj :brawo:

opelcorsab1993 - 6 Kwiecień 2010, 14:44

Tłumiki są dosyć drogie. Więc będę skłonny raczej do stożka, tylko jak to się będzie miało do mojego przepływomierza i instalacji lpg (sekwencja)? I do czego ta pucha na zdjęciu zaznaczona?
PiotrK65 - 6 Kwiecień 2010, 20:25

opelcorsab1993 napisał/a:
Tłumiki są dosyć drogie. Więc będę skłonny raczej do stożka,


A stożek jest tani ?

A poza tym jeśli brak ci funduszy to nie rób nic na siłę, tylko zostaw jak jest, uzbieraj kaskę i zrób za jakiś czas ale porządnie. Przecież nie musisz mieć wszystkiego od razu... No chyba że musisz :)

Poza tym nie chce mi się wierzyć, że autko bez tłumika emituje mniej niż 92 dB, a wg przepisów UE nawet 82 dB... :złyy:



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group