To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Forum Opel Corsa - Fan Klub
Opel Corsa - forum, dyskusje, porady, poradniki, modele Opla Corsy, wszystko co związane z Oplem Corsą

Układ chłodzenia, ogrzewanie, klimatyzacja - Gorące wnętrze

matti1989a - 3 Lipiec 2018, 13:30
Temat postu: Gorące wnętrze
Witam w moim samochodzie nagrzewa się cała deska rozdzielcza, a szczególnie tunel między nogami, że aż wszystko zaczyna normalnie grzać. W samochodzie był wymieniany mieszalnik (klapka ciepło-zimne) bo nie pracował, a mam wersje z climatronic. Jest to normalne zjawisko, że te plastiki tak grzeją i to nie od słońca.....? Klima działa dobrze, klapki się ładnie otwierają tak jak ustawie. Nie wiem czy wcześniej przed wymianą mieszalnika też się nagrzewał bo auto robiło aby krótkie trasy.
Piecia - 3 Lipiec 2018, 16:48

matti1989a, może układ nawiewu został źle złożony i gdzieś pod plastikami puszcza gorące powietrze?

Sam wymieniałeś ten mieszalnik? Czy jakiś warsztat? Jak warsztat to jedź i niech zobaczą co jest nie tak.

matti1989a - 4 Lipiec 2018, 13:18

Mieszalnik został wymieniony w warsztacie założony inny używany ( taka uwaga jakby ktoś też potrzebował wymienić mieszalnik w wersji z klimatronic to pasuje od zwykłego manuala aby trzeba mu dołożyć silniczki ze starego i zrobić tam jakieś otwory, a tak wszystko to samo). Nowy mieszalnik w jednym miejscu był trochę pęknięty ale rzekomo został sklejony także na pewno jest szczelny. Byłem dziś u mechanika co mi to robił bo tam na dole idą rury i to pewnie one grzeją ( rzekomo w innych autach obieg jest zamykany jak jest ustawione na zimne powietrze). Jeszcze po niedzieli mi zobaczy co się da zrobić :)
chris_air - 23 Grudzień 2018, 17:38

Witam, problem rozwiązany?


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group